عصر انتظار بروایت بحارالانوار جلد 13

خدایا آنچنان زمین گیرم نکن که هنگام ظهور مولایم توان برخاستن نداشته باشم

 

      الهم صل علي محمد وآل محمدوعجل فرجهم

 

  گويا مردمي را مي بينم كه در شرق براي طلب نمودن حق  {خلافت}

قيام  كرده اند ولي اين حق را به آنها نميدهندباز آنها قيام ميكنند ولي

  به آن نميرسند وقتي كه چنين ديدند شمشيرهاي خود را حمايل ميكنند

  و آنگاه آنچه را كه ميخواهند به آنها ميدهند ولي آنها نمي پذيرند تا آنكه

  كارشان سامان پيدا ميكند اما باز اين حق (دولت جهاني آل محمد)

 رابه آنها نميدهند جز به صاحب شما ؛ مقتولين آنها از جمله شهيدانند

  ؛ آگاه باشيد اگر من آنروز را درك ميكردم خود را براي صاحب الامر 

 ذخيره ميكردم   بحارالانوار جلد ۱۳ صفحه ۱۰۲۴

 

علائم ظهور را اینجا ببینید

 

نوشته شده در یکشنبه دوازدهم آذر ۱۳۹۱ساعت 11:37 توسط کربلایی حسن بدری|

بهشت هر كس قرآن اوست !

جناب وصى حضرت امير المؤمنين على عليه السلام ، به فرزندش ابن حنفيه وصيت مى كند و مى فرمايد: فرزندم !قرآن عهد خدا است ، مبادا شب و روز بر تو بگذرد و به اين عهد الهى سرى نزنى و از عهد الله غافل بمانى . قرآن عهد الله است و از اين عهدالله غافل مباش !و بر هر مسلمان واجب است كه هر روز در عهد او بنگرد،هر چند در پنجاه آيه.لااقل شب و روزى پنجاه آيه رابانظرو تدبر قرائت كند.
در ذيل حديث فرمود: فرزندم !بدان كه درجات بهشت بر عدد آيات قرآن است ، و چون روز قيامت شود به قارى گفته مى شود: بخوان و بالا برو در بهشت بعد از نبيين و صديقين كسى به حسب درجه برتر از قارى قرآن نيست.

           گوهر معرفت آموز كه با خود ببرى…………... كه نصيب دگران است نصاب زر و سيم

غرضم اين است كه اين دو حديث را كنار هم بگذاريم ، تا در نتيجه به درجات بهشت و مائده هاى مادبه الله ، يعنى قرآن كريم ، و اطوار و شئون ارتقا و اعتلاى نفس ناطقه انسانى ، آشنا شويم .
حديث اول فرمود: من مدينه حكمتم و حكمت بهشت است ، پس جانى كه شهر حكمت است خود بهشت است .
و حديث دوم فرمود: درجات بهشت به عدد آيات قرآن است . و قرآن حكيم است ، پس بهشت است و آيات او حكمت اند، پس بهشت اند، پس ‍ درجات بهشت به عدد آيات قرآن اند.

مجموعه مقالات ، ص 95.

حال هر كس صحيفه وجود خود را مطالعه كند و ببيند تا چه درجه بهشت است.


پیشوای شیعیان/

نوشته شده در جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:11 توسط کربلایی حسن بدری|

ساده زیستی آیت الله خامنه ای


شامی در محضر آقا

سردار سرلشکر سید رحیم صفوی ، سردار جعفری ،  رهبر انقلاب روزی که در منزل مقام رهبری، در خدمت ایشان بودم، بحث قدری به طول انجامید و نزدیک مغرب شد. پس از نماز، معظم لَه با مهربانی به من فرمودند: «آقا رحیم! شام را مهمان ما باشید.»


بنده در عین حال که این را توفیقی می دانستم، خدمتشان عرض کردم: «اسباب زحمت می شود.»
مقام معظم رهبری فرمودند: «نه، بمانید؛ هرچه هست با هم می خوریم.» وقتیکه سفره  را گشودند و شام را آوردند، دیدم شام چیزی جز املت ساده نیست!

(سردار سرلشکر سید رحیم صفوی)


15 خاطره خواندنی از اشخاص برجسته و سرشناس از جمله سید احمد خمینی ، زهرا رهنورد ، حداد عادل و ... درباره ساده زیستی آیت الله خامنه ای در ادامه ...

آیت الله مصباح یزدی

گوشت کوپنی

مصرف گوشت خانه ی آیت الله خامنه ای در زمان ریاست جمهوری تنها از طریق کوپن بود.ایشان درآن زمان به من فرمودند: «من تاکنون غیرازهمان گوشت کوپنی که به همه مردم داده می شود گوشت دیگری از بازار نخریده ام.» امروز هم زندگی ایشان مثل زندگی مردم محروم ومستضعف است.


(آیت الله مصباح یزدی)

 


 

 

هاشمي شاهرودي

میز و صندلی

زندگی شخصی آقا از سادگی و سلامت خاصی برخوردار است. این سادگی به زندگی  نزدیکان ایشان نیز سرایت کرده است. آقا و فرزندانش اهل تجملات نیستند. همین اعتقاد  آنان را از سوء استفاده از مقام و موقعیت بازداشته است. من این سادگی را در منزل ایشان به تماشا نشستم. روزی معظم لَه مرا به کتابخانه خود دعوت کردند، من درآن جا یک میز ساده و قدیمی دیدم. در کنار میز نیز یک صندلی کهنه بود. آن میز وصندلی مربوط به قبل از انقلاب بود. مقام معظم رهبری در کتابخانه ی ساده ی خود هنوز از همان میز و صندلی استفاده می کنند.

(آیت الله سیدمحمودهاشمی شاهرودی)

 


پناه بردن به موکت

سید احمد خمینی

بر خود واجب می دانم که شهادت دهم  زندگی داخلی آیت الله خامنه ای نه ازباب این که رهبر عزیزانقلاب ما به این حرف ها نیاز داشته باشند، بلکه وظیفه خود می دانم تا این مهم را به مردم مسلمان وانقلابی ایران بگویم.
من از داخل منزل ایشان مطلع هستم. مقام معظم رهبری درخانه، بیش از یک نوع غذا بر سفره ندارند. خانواده ی معظم لَه روی موکت زندگی می کنند. روزی به منزل ایشان رفتم، یک فرش مندرس آن جا بود. من از زبری آن فرش به موکت پناه بردم!

(حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی)

 


برنج کوپنی

سید علی اکبر طاهایی

من درآن زمان نماینده ی مجلس شورای اسلامی بودم. همسرم یکی از بچّه ها را نزد پزشک برد و درمطب دکتر همسر مقام معظم رهبری را ملاقات کرد. ایشان نیز یکی از فرزندان خود را برای مداوا به آنجا آورده بودند. کسی نمی دانست که ایشان کیست!
چون نوبت به همسر اقا رسید؛ به اتاق پزشک مراجه کردند. دکتر پس از معالجه فرزند مقام معظم رهبری گفت: «برای مداوای فرزندتان روزی یک لیوان لعاب برنج به او بدهید.
همسر مقام معظم رهبری گفت: «ما چنین امکاناتی را نداریم.»
پزشک که ایشان را نمی شناخت عصبانی شد و گفت: «مگر امکان دارد درخانه ای برنج نباشد؟!»
همسر مقام معظم رهبری فرمود: «آقای ما اجازه  نمی دهد که درخانه، غیرازبرنج کوپنی استفاده کنیم وآن هم کفاف خوراک ما را بیش ازیک باردرهفته نمی دهد.»

(آقای  سید علی اکبر طاهایی)

 

 


خانه ای کوچک و غذایی ساده

زمانی که مقام معظم رهبری در ایرانشهرتبعید بودند، در ساختمانی که یک اتاق و یک آشپزخانه داشت زندگی می کردند.
همین مکان کوچک هر روز پذیرای تعداد زیادی از مهمانانی بود که از راه های دور و نزدیک به آن جا می آمدند. من هم توفیق داشتم که در آن روزها به دیدن ایشان بروم. چون به ایرانشهر رفتم وآقا را زیارت کردم، دیدم که تک و تنهایند و کسی کمک کار ایشان نیست.
تصمیم گرفتم چند روز در آنجا بمانم و به معظم لَه کمک کنم. درتمام روزهایی که من درمحضر آقا بودم، غذای ایشان و مهمان ها سیب زمینی، نیمرو وتخم مرغ آب پز بود.

(حجت الاسلام والمسلمین سید علی اصغر باقی زاده)

 

 


وضعیت زندگی شخصی رهبر

حجت الاسلام المسلمین سید علی اکبر حسینی

زندگی مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای، بسیار ساده و در پایین ترین سطح و با کم ترین امکانات می باشد.
معظم لَه مانند معمولی ترین افراد جامعه زندگی می کنند. ما زمانی خدمت ایشان رفتیم وازآقا درخواست نمودیم تا اجازه بفرمایند از داخل منزلشان و وضیعت زندگیشان فیلم برداری کنیم، تامردم وضیعت زندگی رهبر خود را ببینند و بفهمند که ایشان چگونه زندگی می کنند.
آقا فرمودند: «اگر شمابخواهید زندگی مرا نشان بدهید می ترسم خیلی ها باورنکنند.»

(حجت الاسلام المسلمین سید علی اکبر حسینی ؛ برنامه اخلاق در خانواده)

 

 


ساده زیستی آقا

مقام معظم رهبري ، حداد عادل و محمدي گلپايگاني

با اینکه مقام معظم رهبری می توانند از همه ی امکانات مادی بهره مند شوند، سطح زندگی خصوصی ایشان از سطح زندگی یک شهروند معمولی پایین تر است.
معظم لَه علاوه بر این که از یک زندگی معمولی سطح پایین بهره می برند، دائماً به مسئولان سفارش می کنند: «مواظب زندگی خود باشید. اصراف نکنید.»
آیت الله خامنه ای معتقدند که مردم را باید عملاً به ساده زیستی دعوت نمود. خودشان در صف مقدم این دعوت هستند. ایشان در مناسبت های خاصی که برنامه خواندن صیغه ی عقد دارند، قبل از اجرای عقد، حدود یک ربع، عروس و داماد و خانواده های آن ها را به رعایت صرفه جویی دعوت می نمایند و می فرمایند:
«خرج های گزاف نداشته باشید؛ تشریفات و ریخت و پاش نداشته باشید.»
خود آقا هم در زندگی خصوصی شان، دقیقاً همین طور عمل می کنند. معظم له نه حقوق از جایی دریافت می کنند و نه از وجوهاتی که از اطراف و اکناف خدمت ایشان می آید، برای زندگی شخصی خود استفاده می کنند. زندگی ایشان از طریق هدایا و نذوراتی است که علاقه مندان و ارادتمندان معظم لَه تقدیم می کنند.
فرزندان آقا هم همین طور زندگی می کنند و همین سادگی و ساده زیستی را دارند.

(حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی)

 

 


شام مختصر

دکتر غلامعلی حداد عادل

در اوایل ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای، یک شب دیداری با ایشان داشتم. صحبت به درازا کشید، معظم لَه فرمودند: «شام پیش ما بمان.»
من از این دعوت خوشحال شدم؛ زیرا می توانستم مدتی بیش تر در خدمت ایشان باشم.
آقا فرمودند: «من نمی دانم شام چی داریم یا اصلاً به اندازه ما دونفر شام هست یا نه؟ به هر حال، هرچه باشد با هم می خوریم.»
از همان دفتر کار به منزل تلفن زدند و با خانواده صحبت کردند و گفتند: «خانم، شام چی داریم؟ فلانی پیش ماست و من گفته ام که هر چه باشد با هم می خوریم.»
از جواب های آیت الله خامنه ای، احساس کردم که در منزل به اندازه یک نفر شام کنار گذاشته اند.
آقا فرمودند: «عیبی نداره! هر چه هست برای ما بفرستید، قدری هم پنیر و ماست همراهش کنید.»
پس از گذشت حدود یک ربع، یک بشقاب برنج ساده با یک کاسه کوچک خورشت معمولی خیلی متوسط و مختصر آوردند. قدری هم شاید نان و پنیر و ماست همراه آن بود. آن ها  را نصف کردیم و با هم خوردیم.
من در دلم و بعدها به زبانم، هزار مرتبه خداوند را به سبب نعمت انقلاب اسلامی شکر کردم که چنین تحولی در کشور ایجاد کرد. در دستگاه طاغوت – در قبل از انقلاب – چه جاه و جلال و تجمل و اصراف و تبذیری وجود داشت و امروز رئیس جمهور چه ساده زندگی می کند!
زندگی آیت الله خامنه ای هنوز هم همین طور است. روش ایشان در زندگی عوض نشده است. اگر معظم لَه مردم را به صرفه جویی دعوت می کنند، خودشان قبل از مردم به صرفه جویی عمل می نمایند.

(دکتر غلامعلی حداد عادل)

 

 


عدم سوء استفاده از موقعیت

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری

در زمان ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای، ایشان ماجرایی را برای من تعریف کردند که بسیار شنیدنی و جالب است.
معظم لَه فرمودند روزی در دفتر کارم نشسته بودم، تلفن زنگ زد. مادرم پشت خط بود، گوشی را که برداشتم با صدای خنده ایشان روبه رو شدم. علت را پرسیدم؛ مادرم گفت: «چند روزی است در خانه هیچ نداریم، پدرت هم پولی ندارد.»
این داستان برای من بسیار مهم بود. پدر و مادر رئیس جمهور کشور، پول و غذا ندارند.
ماجرای مذکور نشان از ساده زیستی در خانه مقام ولایت دارد. ایشان در خانه بسیار ساده زندگی می کنند و هیچ فردی تا به حال نتوانسته از موقعیت معظم لَه سوء استفاده کند. چه افتخاری برای ملت مهم تر از این که چنین شخصیت ارزشمندی رهبری آنان را بر عهده دارد؟!

(حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری)

 

 


سردار سرتیپ پاسدار شوشتری فرش های ساییده

مقداری زیلو در خانه مقام معظم رهبری بود. آن ها را جمع کردیم و فروختیم و یک مقدار هم پول از مال شخصی خودم روی آن ها گذاشتم. تا به جای آن زیلوها، برای منزل آقا فرشی تهیه کنیم.
وقتی زیلوها را عوض کردیم و فرش ها را پهن نمودیم، آقا تشریف آوردند و فرمودند: «این ها دیگر چیست؟!»
گفتم:« زیلوها را عوض کردیم.»
فرمودند: اشتباه کردید که عوض نمودید. بروید همان زیلوها را بیاورید. اصرار را بی فایده دیدم و با هزار مکافات رفتم و زیلوها را پیدا کردم وتوی خانه انداختم. زیلوهایی که واقعاً به آن ها نگاه می کردی، می دیدی که نخشان در آمده و ساییده شده اند.

(سردار سرتیپ پاسدار شوشتری)

 

 


زهرا رهنورد

کوپن قند و شکر

در زمان ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای، روزی همسر ایشان به منزل ما آمدند و به من گفتند:

«کوپن قند و شکر ما تمام شده است، اگر شما قند و شکر دارید مقداری به ما قرض بدهید.»

(خانم زهرا رهنورد همسر میر حسین موسوی)


 

 

نعلین ترک خورده

دلم می‌خواهد از نعلین پاره پاره و ترک خورده مقام معظم رهبری عکس بگیرم تا مظلومیت و ساده‌زیستی «سید علی» را به دیگران نشان دهم.

(حجت‌الاسلام رشاد رئیس پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی)

 

 

 

ساده زیستی مثال زدنی

صداقت ،شجاعت و ساده ‎زيستی امام خامنه‌ای مثال ‌زدنی است .

من اصرار دارم كه از لفظ "سيد القائد، الامام الخامنه‌ای‌" استفاده كنم زيرا بعد از امام خمينی ايشان امامت و رهبری امت اسلامی را بر عهده دارند.

(کمال هلباوی از رهبران اخوان ‌المسلمین مصر)


 

اقرار یک ضد انقلاب

خود من که از آغاز انقلاب در مجلس بودم و در دولت بودم و آیت الله خامنه ای را  میشناسم  ، اقرار میکنم که حتی یک نقطه ی خاکستری (نه تاریک) در زندگی اقتصادی ایشان و خاندانش نمیتوان یافت .


(عطاالله مهاجرانی وزیر ارشاد دولت خاتمی

و ضد انقلاب خارج نشین در حال حاضر) http://leader-khamenei.com/khaterat/khamenei-stories/433-khamenei-life-secrets.html

نوشته شده در جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:16 توسط کربلایی حسن بدری|

امام زمان (عج) فرمودند ایران شیعه‌خانه ماست

 نمی‌گذاریم سقوط کندكليك فرماييدادامه مطلب
نوشته شده در جمعه دهم آذر ۱۳۹۱ساعت 11:7 توسط کربلایی حسن بدری|

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

بسم الله الرحمن الرحیم

و اگر شما روی از دین حق بگردانید خدا قومی غیر شما که مانند شما

بخیل نیستند بلکه بسی ازشما بهتر و فداکارترند به جای شما پدید ارد

از رسول اکرم ص سئوال شد که مراد از ان قوم کیستند حضرت دست

 بر شانه سلمان فارسی زد و فرمود این مرد که اگر علم در ثریا باشد

 رجال فارس بران دست یابند

نوشته شده در پنجشنبه نهم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:26 توسط کربلایی حسن بدری|

دجال کیست

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم

دجــــــــــــال کیست

دراین وقت اصبغ بن نباته برخواست و عرضکرد یا امیرالمومنین  دجال کیست فرمود دانکه دجال صائدبن صید است شقی کسی است که ادعای او را تصدیق کند و سعادتمند کسی است که او را تکذیب نماید از شهری که آنرا اصفهان میگویند و قریه ای که معروف به یهودیه است بیرون می اید چشم راست ندارد و چشم دیگرش در پیشانی اوست و مانند ستاره صبح میدرخشد چیزی درچشم اوست که گویی به خون امیخته است در پیشانی وی نوشته است این کافر است هر شخص با سواد و بیسواد انرا میخواند داخل دریاها میشود و افتاب با او میگیرد در جلو رویش کوهی از دود است و پشت سر او کوهی سفید ی است که مردم انرا طعام گندم میبینند وی در یک قحطی سختی میاید و برالاغ سفیدی سوار است یگ گام الاغش یک میل راه است زمین زیر پای او نوردیده میشود از هیچ ابی نمیگذرد مگر اینکه تا روز قیامت خشکیده میشو.د با صدای بلند خود چنان ندا درمیدهد که از مشرق تا مغرب جن و انس و شیاطین صدای او را میشنوند میگوید ای دوستان من بیایید بسوی من  منم ان کسی که بشر را افریدم و اندام انها را منتعادل و متناسب نمدم و روزی هرکسی را تقدیر نموده و همه را بیافتن ان راهنمایی میکنم من ان خدای بزرگ شما هستم

دجال دشمن خدا دروغ میگوید او یک چشم دارد و غذا میخورد و دربازارها راه میرود و فنا پذیر است  غالب  پیروان او دران روز

اولاد زنا هستند و چیز سبزی ی برسر و دوش دارند خداوند اورا درتلی درشام معروف به تل افیق سه ساعت از روز جمعه برامده بدست کسی که عیسی بن مریم پشت سر ا.و نماز میگذارد میکشد بدانید که بعد از ان حادثه بزرگی روی میدهد عرضکردم یا امیرالمومنین ان حادثه چیست فرمود ان امدن  دابه الارض است از سمت صفا   انگشتر سلیمان و عصای موسی  با اوست ان انگشتر را بر روی هر مومنی که میگذارد در جای ان نوشته میشود این مومن حقیقی است و بر روی هر کافری بگذارد نوشته میشود این کافر حقیقی است تا جائیکه مومنئ صدا میزند ای کافر وای برتو و کافر صدا میزندخوش بحالت ای مومن دوست داشتم من هم امروز مثل تو بودم و بچنین سعادتی برسم سپس دابه الارض سر خود را بلند میکند و مردمی که در بین مشرق و مغرب هستند بعد از طلوع خورشید از جانب مغرب باذن خدا او را میبینند در انوقت توبه برداشته میشود نه توبه ای قبول و نه عملی بسوی خدا بالا میرود و ایمان کسی که پیشتر ایمان نیاورده یا درحال ایمان خیری کسب نکرده بود بحال صاحبش سودی ندارد انگاه حضرت فرمود از انچه بعد ازان روی میدهد از من نپرسید زیرا حبیبم رسولخدا بامن عهد بسته که جز به عترت خود اطلاع ندهم

نوشته شده در سه شنبه هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 17:52 توسط کربلایی حسن بدری|

آیا وقایع زیر در حال انجام نیست

بحاراالانوار جلد 13 صفحه 989

همچنین در غییبت شیخ روایت کرده که : حضرت امیر مومنان ع فرمود :هنگامیکه دو نفر مدعی حکومت درشام به جان هم افتادند علامتی از علائم الهی است سپس مردم را امر به سکوت و آرامش میکنند (احتمالا اشاره به ماموریت کوفی عنان است )آنگاه شام چنان دچار اضطراب و ناامنی میکردد که درآن گیر و دار صد هزار نفر به هلاکت برسند خداوند آن شورش و اضطراب را رحمتی برای دینداران و کیفری برای بیدینان قرار میدهد وقتی آنروز فرا رسید خواهی دید که سواران ترک با نیروی کافی و پرچمهای زرد از سمت مغرب می آیند تا به شام برسند در این موقع منتظر باشید تا در یکی از دهات شام بنام خرسنا زمین فرو رود و چون این نیز عملی شد منتظر آمدن فرزند هند چگر خوار (سفیانی) باشید که از یابس بیرون می آید

نوشته شده در یکشنبه پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:47 توسط کربلایی حسن بدری|

علائم اخرالزمان باب سی ام بحارالانوار جلد 13

الهم صل علی محمد و ال محمد

سخنان امیر المومنین با عمربن سعد

نیز در کتاب مزبور از خضربن عبدالرحمن از پدرش و او از جدش عمربن سعد روایت کردهکه امیرالمومنین ع فرمود قائم قیام نمیکند تا اینکه چشم دنیا شکافته شود وسرخی در اسمان پدید اید و ان اشک حاملان عرش است که بر مردم روی زمینمیگریند تا وقتیکه مردمی پیدا شوند که از مواهب الهی بهره ای نبرند انها مردمرا دعوت به پیروی از فرزند من میکنند ولی خودشان از فرزند من بیزارند انهامردمی هستند پست نهاد و بی نصیب از رحمت حق میباشند بر اشرارتسلط دارند و میان ستمگران فتنه انگیز ند و پادشاهان را نابود میکننددر بیرون کوفه اشکار میشوند سرکرده انها مردی سیاه چرده و سیاه دل/بیدین /از نظر حق افتاده و دارای عیوب بسیارو لئیم و پر خور استاز مادران زناکار و بدترین نسلها بوجود امده درسال که فرزند من غائبمن ظهور میکند خداون او را از باران رحمت خود سیراب نمکند فرزند منصاحب پرچم سرخ و علم سبز است ان روز عجب روزگاری است برای مردمناامیدی که دربین شهر انبار و هیئت زندگی میکنند ان روز روزی استکه اکراد و مردم پست نهاد بهلاکت میرسند و شهر فراعنه و مسکنجباران و جایگاه والیان ستمگر که سز منشا همه بدبختیها و مفاسداست ویران میشود ای عمر بن سعد بخدای علی سوگند ان شهربغداد است خدا لعنت کند گناهکاران بنی امیه و بنی فلان (عباس)را انمردم خیانت پیشه ای که فرزندان پاکسرشت مرا میکشند و حق مرادر باره انها رعایت نمیکنند و انچه میکنند باحترام من از خدا نمیترسندبنی عباس یک روز زوال و نابودی در پیش دارند انها دران روز همچونزن ابستن بوقت زائیدن ناله میکنندوای براتباع بنی عباس از سوانحی که جنگ مابین نهاوند و دینوربروز انها میاورد ان جنگ جنگ تهی دستان شیعه علی است سرکرده انها مردی از اهل یکی ازاین دو شهر و همنام یغمبر دارای اندامیمعتدل و اخلاقی نیکو و رنگی با طراوت میباشد صدایش خنده دار و مزگانشانبوه است گردنش قوی موهایش شانه کرده و میان دندانهای جلوش باز استهنگامیکه سوار براسب خود میشود مانند ماه شب چهارده که از زیر ابر در امده باشدجمعیت او بهترین جمعیتهایی میباشند که با دلی پاک بدین خدا گرویده اند ان دلاوران ازعرب هستند که با کراهت بجنگ میپیوندند شکست وگریز از ان دشمنان انهاست کهدران روز جز درماندگی و بدبختی راهیندارند نیز در غیبت نعمانی از اماممحمد باقر ع روایت میکند که فرمود از حضرت علی ع ازاین ایه فاختلفالاحزاب من بینهم یعنی احزاب رباهم اختلاف پیدا کردند سئوال شد

فرمودبا دیدن سه علامت منتظر امدن مهدی باشید راوی عرضکرد

یا امیرالمومنین ان سه چیستند فرمود اول اختلافی در بین اهل

شام پذید میاید و امدن پرچمهای سیاه از خراسان و

وحشتی در ماه رمضان

 

 

علائم ظهور را اینجا ببینید

http://www.hassanbadry.blogfa.com/

 

نوشته شده در چهارشنبه یکم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:10 توسط کربلایی حسن بدری|


جالب این است که اوقات نماز و مواقع هضم غذا کاملا"مناسب و هماهنگ بوده و چنانکه ملاحظه می نماییم٬ در این امر حکمت عجیبی به کار برده شده است.طب جدید این موضوع را ثابت کرده که نماز بهترین وسیله ای است که از بالا رفتن فشار خون جلوگیری کرده و در حفظ تعادل آن اثر بسزایی خواهد داشت.آری طبق نظریه ی پزشکان چنانچه در ادای نماز مراقب و محافظ به عمل آمده و حرکات آن به آرامی و تمانینه که از شرایط صحت آن است٬توام باشد٬ثابت و مسلم گردیده که از بسیاری از بیماریهای ناشی از فشار خون جلوگیری خواهد کرد...و این خود اثری آنی و فوری بر قلب گذاشته و از ضربان تند و سریع آن مانع خواهد شد.یک جراح مصری در تحقیقات گسترده ی خود اعلام داشت:نماز بهترین درمان برای بیماران مبتلا به جابجایی غضروفهای ستون فقرات است. دکتر الزیات مصری استاد دانشگاه«نوادا» در آمریکا٬ پس از مطالعه روی چهل بیمار گفت:حرکت های ناشی از ۵ بار نماز در روز٬می تواند عمل جراحی ناشی از بیماری مذکور را در مدت یک هفته بهبود بخشد. این پزشک به بیماران جراحی شده ی خود  توصیه کرده است که بلافاصله پس از عمل جراحی حرکت کرده و به مدت یک هفته٬ روزی ۵ بار حرکات نماز را به جای آورند و این حرکات را در هر صورت تا پایان عمر ادامه دهند.

فواید طبی رکوع وسجود

بزرگترین متخصصان و پزشکان عالی مقام بین المللی بر این باورند که حرکات نماز در سجود ورکوع می توانند یکی از راههای مهم درمان بیماری دیسکوپاتی یا بیماری دیسک ناحیه کمر  باشد.رکوع و قیام در نماز در تقویت عضلات پشت و معده اثر بسزایی داشته و آنچه از مواد چربی و پیه که در جدار معده باقی مانده بکلی برطرف می سازد...و مهمترین فایده ی سجود نیز این است که هم عضلات ران و ساق پا را تقویت می نماید و هم در رسیدن خون به اعضا و نواحی بدن کمک کرده و نیروی جدار معده را نیز افزایش می دهد و فعالیت و حرکات روده ها نیز تقویت می گردد و یکی دیگر از فواید سجود این است که از بزرگ شدن شکم و ورم معده که بر اثر فشرده شدن عضلات آن بوده و خود بیماری بزرگی محسوب می شود٬ جلوگیری خواهد کرد.

منبع:راز نیایش٬ فواید طبی و درمانی نماز

نماز٬ عامل سرافرازی

پادشاهی در شهر بلخ حکومت می کرد.پسرعمویی داشت که شب و روز به خدمتگزاری اش مشغول بود٬اما ناگهان خدمت پادشاه را رها کرد و خدمت و عبادت خدای برترین را پیشه ی خود ساخت. روزی پادشاه از حال پسرعمویش پرسید٬گفتند: به عبادت خدای برترین روی آورده است و شب و روز خویش را به نماز و نیایش می کذراند.پادشاه یکی از درباریانش را فرستاد تا او را به حضور آورد. آنگاه از وی پرسید:چرا خدمت به ما را رها کردی؟ گفت زیرا در خدمت کردن به تو٬ پنج عیب دیدم اما در عبادت و خدمت خدا پنج فضیلت یافتم.شاه پرسید:عیب خدمت به من چه بوده است؟گفت:نخست آنکه چون در خدمت تو بودم٬ از بامداد تا شامگاه در پیش رویت می ایستادم و یکبار نمی گفتی بنشین٬ اما چون در خدمت خدایم٬ در هر چهار رکعت نماز چند بار امر می کند که بنشین. دوم آنکه تو تا از غذا سیر نمی شدی٬رخصت نمی دادی من غذا بخورم. اما من خدایی را خدمت می کنم که خود نمی خورد و مرا می خوراند.سوم آنکه چون تو به خواب می رفتی٬ می باید من شبهای دراز برپا می ایستادم و از تو پاسدازی می کردم و بی خواب می شدم. اما من خدایی را می پرستم که خود نمی خوابد و مرا به خواب می کند و خود٬ نگهبان من است. چهارم آنکه چون در خدمت تو بودم٬ اگر گناه یا تقصیری می کردم٬ مرا می کشتی و لازم می شد پادشاهی را به شفاعت آورم٬ ولی خدای من با استغفار و توبه٬ خود مرا می آمرزد٬ اگرچه گناهم بسیار باشد. پنجم آنکه آنگاه که در خدمت تو بودم٬به من فرمان می دادی که به کسی دیگر خدمت کنم٬ولی اکنون خدایی را می پرستم که دیگری را به خدمت من فرمان می دهد.

منبع:نماز٬حکایت ها و روایتها

داستان بالا درس های فراوانی را در بردارد یکی اینکه با دقت در شرایط امروز مردم جامعه درمیابیم که در  خدمت پادشاهانی هستیم پادشاهانی که در ظاهر وجود خارجی ندارند ولی اگر نیک بنگریم ما در درون خود پادشاهانی را می پرورانیم که خود آگاه نیستیم پادشاهانی که ما و جوانان پاکمان را به سمت و سوی بی بند و باری و پلیدی ها می کشاند پادشاهانی که سوار بر اسب سرکش نفس که اگر غفلت کنیم  افسار بر دست به هر سویی که پلیدیها و فساد وجود دارد ما را می کشانند اما اگر بتوانیم خودمان را کنترل کنیم  و افسار این اسب سرکش را خود در دست بگیریم و از پادشاه بیرونی و درونی پیروی نکنیم می توانیم پیروز میدان باشیم و پاکی درونمان را حفظ کنیم و آرامش روحی را که امروز گم شده وهمه می خواهند این آرامش را از راه های نادرست و غیر اخلاقی بدست آورند غافل از اینکه جز با عبادت خدا ونماز ودعا این آرامش پدید نخواهد آمد٬ سعادت اخروی را بدست آوریم نه اینکه آتش سوزان جهنم را٬ و به خاطر داشته باشیم که «علی بذکرالله تطمئن القلوب» با یاد خدا دلها آرام می گیرد. 

 

حضرت امام خمينى قدّس سرّه :
در اسلام از نماز هيچ فريضه اى بالاتر نيست . نماز پشتوانه ملت است . سيّد الشهداء در همان ظهر عاشورا كه جنگ بود، و همه در معرض خطر بودند، وقتى يكى از اصحاب گفت كه ظهر شده است فرمود كه : ((يادم آورديد نماز را و خدا تو را از نماز گزاران حساب كند. و ايستاد در همان جا نماز خواند. نگفت كه ما مى خواهيم جنگ بكنيم ، خير، جنگ را براى نماز كردند. اميرالمؤ منين وقتى كه يكى مسئله اى ، يك چيزى از او پرسيدند در همان بحبوحه جنگ ايستاد و جواب داد. حالا... من شمشير براى اين مى زنم . جنگ در اسلام يك چيزى نيست كه خودش يك مطلبى باشد، يك چيزى باشد يك طرحى باشد. جنگ براى اين است كه آن زباله هايى كه هستند آنهايى كه مانع از پياده شدن اسلام هستند، آنهايى كه مانع از ترقى مسلمين هستند، آنها را از بين راه بردارند. مقصد اين است كه اسلام را پياده كنند و با اسلام انسان درست كنند. نماز يك كارخانه انسان سازى است ، فحشا و منكر را نماز، نماز خوب فحشاء و منكر را از يك امتى بيرون مى كند.(1)

 نماز ارتباط صميمانه ميان انسان و خدا

مقام معظم رهبرى حضرت آيت ا... خامنه اى :

نماز و نيايش ، ارتباط صميمانه اى است ميان انسان و خدا، آفريده و آفريدگار. نماز، تسلابخش و آرامشگر دلهاى مضطرب و خسته و بستوه آمده و مايه صفاى باطن و روشنى روان است . پيمان و انگيزه تحرك و بسيج و آمادگى است ، در حالى صميمانه و دور از رنگ و فريب ، براى نفى هر بدى و زشتى است و تدارك هر نيكوئى و زيبائى .

برنامه اى است براى بازيافتن و آگاه ساختن خويش ، و كوته سخن ، رابطه اى و استفاضه اى مداوم است . با سرچشمه و پديده آورنده همه نيكى ها، يعنى خدا... يكى از عملهايى كه سرشار از انگيزه ياد خداست و مى تواند انسان را يكسره غرق در ياد خدا كند، و مى تواند بيدار باش و به خويش آورنده باشد، و مى تواند همچون شاخص و علامتى ، رهروان راه خدا را بر روى خط مستقيم بدارد و از گيجى و گمى حفظ كند و مى تواند از لحظه اى غفلت زندگى آدمى مانع شود، نماز است .

انسان از لابلاى مشغوليتهاى فكرى كه او را احاطه كرده است به ندرت مى تواند به خود و هدف زندگى و گذشت لحظات و ساعات و روزها بينديشد چه بسا روزها كه شب مى گردد و روزهاى ديگرى كه آغاز مى شود. و هفته ها و ماهها كه مى گذرد و انسان به آغاز و پايان آن توجه نمى يابد و گذشت زندگى و معنا يا بطالت آن را احساس نمى كند.

نماز يك زنگ بيدارى و يك هشدار در ساعات مختلف شبانه روز است . به انسان برنامه مى دهد و از او تعهد مى خواهد، به روز و شبش معنا مى دهد. و از گذشت لحظه ها حساب مى كشد. در آن هنگام كه انسان مشغول و بى خبر از طى زمان و انقضاى عمر است او را مى خواند و به او مى فهماند كه روزى گذشت و روزى آغاز شد.

بايد فعاليت كنى مسئوليت بزرگترى بر عهده بگيرى و كار مهمترى انجام دهى به دليل آن كه بخشى از عمر، از فرصت عمل ، به سر آمد بايد پيشتر تلاش كرد و بيشتر رفت زيرا هدف بزرگ است ، مگر تا فرصت از كف نرفته به آن دست يافت ... (2)

 گويا پروردگارت را مى بينى ...

حكيم و محدث بزرگ ملاّ محسن فيض كاشانى ؛ (1007 - 1091 ه‍ .ق ):

چون براى نماز آماده شدى مى بايست كه قلبت نزد نماز بوده و از هر وسوسه اى فارغ باشد و ببين كه در پيشگاه چه كسى ايستاده اى و با كه سخن مى گويى و شرم دار از اينكه با مولايت با دلى غافل و قلبى ممّلو از وسوسه هاى دنيائى و ... سخن بگويى . و بدان كه او بر باطن تو مطلع بوده و به قلبت ناظر است ، و نمازت باندازه خشوع و تواضع و تضرع و زارى تو پذيرفته مى گردد. در نماز چنان به عبادت حق روى آور كه گويا پروردگارت را مى بينى ...(8)

نماز مهمترين وسيله ايجاد آرامش در روان

پروفسور توماس هايس لوپ :

مهمترين مطلبى كه من در طول چندين سال تجربه و آزمايش به دست آورده ام اين است كه بهترين وسيله براى درمان بى خوابى نماز است . با اين قيد كه من پزشكم اين سخن را مى گويم كه نماز بهترين وسيله اى است كه تاكنون براى توسعه اطمينان و تسكين اعصاب و آسايش و نشاط شناخته شده كه زمينه بى خوابى را برطرف مى گرداند. و به عبارت دقيقتر، مهمترين وسيله ايجاد آرامش در روان و اعصاب انسان نماز است .(25)

رازهاى وضو

رسول خداصلّى اللّه عليه و آله بعد از نماز صبح بين الطلوعين ، در مسجد مى نشستند و به سؤ الات مردم پاسخ مى دادند. روزى دو نفر نوبت گرفتند تا در محضر حضرت سؤ الاتى مطرح كنند. پيامبرصلّى اللّه عليه و آله رمودند: من بگويم شما براى چه آمده ايد يا شما خود مى گوئيد؟ عرض ‍ كردند يا رسول ا... شما بفرمائيد؟ فرمودند: يكى براى ياد گرفتن مسائل حج آمده است و ديگرى براى سئوال و آموختن مسائل وضو گرفتن . آنگاه جواب سؤ ال ها را چنين بيان فرمودند:

امّا معناى وضو گرفتن :

شستن صورت در وضو يعنى ، خدايا هر گناهى كه با اين صورت انجام دادم آن را شستشو مى كنم كه با صورت پاك به جانب تو عبادت كنم و با پيشانى پاك سر بر خاك بگذارم .

شستن دستها در وضو يعنى ، خدايا! از گناه دست شستم و گناهانى را كه با دستم مرتكب شده ام تطهير مى كنم .

مسح در وضو يعنى ، خدايا! از هر خيال باطل و هوس خام كه در سر پروانده ام سرم را تطهير مى كنم و آن خيالهاى باطل را از سر بدور مى اندازم .

مسح پا يعنى ، خدايا! من از جاى بد رفتن پا مى كشم و اين پا را از هر گناهى كه با آن انجام داده ام تطهير مى كنم . اگر كسى بخواهد نام مبارك حقتعالى را بر زبان آورد بايد دهان را تطهير كند. مگر مى شود با دهان ناشسته انسان نام خدا را ببرد. بايد دهان را با آب مضمضه كند و بشويد. اين گوشه اى از اسرار وضو گرفتن است . اگر ما مى بينيم از نماز لذت نمى بريم و از عبادت لذت نمى بريم براى آن است كه به اين اسرار آشنا نيستيم . آنها كه از عبادت لذت مى برند چيزى را به اين عبادت تبديل يا تعويض نمى كنند.

اينكه مى بينيم ما نماز مى خوانيم و چيزى از نورانيت احساس نمى كنيم براى آن است كه نماز را با آداب و اسرار آن نخوانديم . خاصيت نماز در معرفت باطن آن است .(27)

25 - بركات نماز اول وقت

از رسول اكرم صلّى اللّه عليه و آله روايت شده كه نماز براى ميّت در قبر بصورت شخص نورانى خوش سيما ظاهر مى شود، انيس و مونس او در قبر مى شود و آتش جهنم را از او دفع مى كند.

و فرمود: كسى كه نمازهاى پنجگانه را در موقع خود اقامه كند و ركوع و سجود نماز را كامل بجا آورد خداى عزّ و جلّ 15 خصلت به او عطا فرمايد:

الف ) سه خصلت در دنيا:

1 - عمر او را زياد كند.

2 - مال و اموال او را زياد كند.

3 - اولاد صالح او را زياد كند.

ب ) سه خصلت در موقع مرگ :

4 - از ترس او را ايمن دارد .

5 - از هول مرگ ايمن دارد .

6 - او را داخل بهشت گرداند.

ج ) سه خصلت در قبر:

7 - سؤ ال نكير و منكر را بر او آسان كند.

8 - قبر او را وسيع گرداند.

9 - درى از درهاى بهشت به روى او گشوده شود.

د) سه خصلت در محشر:

10 - صورت او مثل ماه ، نور مى دهد.

11 - نامه عملش را به دست راستش دهند.

12 - حساب را بر او آسان مى گرداند.

ه‍) سه خصلت در موقع عبور از صراط:

13 - خداوند از او راضى مى شود.

14 - به او سلام مى دهد.

15 - نظر رحمت به او مى فرمايد.(28)

آيات و رواياتى پيرامون نماز

(اَلَّذِينَ يُقِيمُونَ الصَّلاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكاة وَهُمْ بِالآخِرَةِ هُمْ يُوقِنُونَ* اُولئِكَ عَلى هُدىً مِنْ رَبِّهِمْ وَاُولئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ).

«آنان كه نماز بپا می دارند و زكات فقيران را ادا می كنند، و به عالم آخرت كاملاً يقين دارند هم آنان از لطف پروردگار خويش به راه راستند و هم آنان رستگاران عالمند».

(قَدْ اَفْلَحَ الْمُؤْمِنُونَ* الّذِينَ هُمْ فِى صَلاتِهِمْ خاشِعُون).

«همانا اهل ايمان به پيروزى و رستگارى رسيدند.

[اهل ايمان چه كسانى هستند؟]آنان كه در نمازشان خاضع و خاشعند».

(قَدْ اَفْلَحَ الْمُؤمِنُونَ*الّذِينَ هُمْ عَلى صَلواتهم يُحافِظُون).

«همانا اهل ايمان به پيروزى و رستگارى رسيدند.

[اهل ايمان چه كسانى هستند؟]آنان كه بر نمازهاشان محافظت دارند».

رسول خدا (صلى الله عليه وآله) فرمودند:هيچ نمازى وقتش نمىرسد مگر آن كه فرشتهاى نداى عمومى در برابر مردم دهد كه بپا خيزيد آن آتشهايى كه با دستهاى خود بر پشت خويش برافروختهايد با نماز خود خاموش بنماييد.

عَنْ جَميل عَنْ اَبِى عَبْدِاللهِ (عليه السلام) قالَ : لِلْمُصَلّى ثَلاثُ خِصال:اِذا قامَ فِى صَلاتِهِ يَتَناثَرُ عَلَيْهِ البِرُّ مِنْ اَعْنانِ السَّماءِ اِلى مَزقِ رَاسِهِ وَتَحُفُّ بِهِ المَلائِكَةُمِنْ تَحْتِ قَدَمَيْهِ اِلى اَعْنانِ السَّماءِ وَمَلَكٌ يُنادِى : اَيُّهَا المُصَلّى لوْ تَعْلَمُ مَنْ تَناحى ما انفَتَحتِ.

جميل بن درّاج از امام صادق (عليه السلام) روايت كند كه فرمود: براى نمازگزار سه فايده است:1. هرگاه به نماز ايستاد نيكوييها بر او ريزش دارد از بالاى فضا تا فرق سر او.

2.فرشتگان از زير تا بالاى آسمان بر او احاطه دارند.

3. فرشته به او مىگويد: اى نمازگزار اگر بدانى كه با كه مناجات مىكنى هيچگاه التفاتى و توجهى به سوى ديگرى نخواهى كرد.

قالَ الصّادِقُ (عليه السلام): «فَضْلُ الوَقْتِ الاَوّل عَلى الآخِرَ كَفَضْلِ الآخِرَةِ عَلَى الدُّنْيا».

«امام صادق (عليه السلام) فرمودند: فضيلت و برترى نماز اول وقت بر آخر وقت مانند فضيلت آخرت است بر دنيا».

پيامبر خدا (صلى الله عليه وآله) فرمود:هر كس از شما قنوتش در اين دنيا طولانی تر باشد در آخرت در مُوقِف محشر راحتى او بيشتر خواهد بود.

امير المؤمنين (عليه السلام) فرمود:يك نماز در بيت المقدس برابر هزار نماز است، و يك ركعت در مسجدجامع شهر برابر صد نماز، و يك نماز در مسجد قبيله و محل برابر بيست و پنج نماز و يك ركعت در مسجد بازار برابر دوازده نماز است و نماز مرد در خانهاش به تنهايى فقط يك نماز است.

اميرالمؤمنين (عليه السلام) فرمود:هر كس نماز خود را با اذان و اقامه بخواند صفى از فرشتگان پشت سر او به نماز مىايستند كه دو طرف آن صف ديده نمىشود.

وهر كس نماز خود را تنها با اقامه بخواند فقط يك ملك يا يك صف پشت سر او نماز می خواند.

http://www.nosazi-pnuk.blogfa.com/post-24.aspx

نوشته شده در پنجشنبه سی ام آذر ۱۳۹۱ساعت 19:34 توسط کربلایی حسن بدری|


چگونه مي‌توانيم عمر با بركت داشته باشيمكتاب "سرمايه عمر" را كه دفتر بيست و چهارم از مجموعه "امام خميني و مفاهيم اخلاقي" مي‌باشد، طيبه مظهري نوشته و موسسه چاپ و نشر عروج، آن را در 78 صفحه منتشر كرده است. در بخشي از صفحات پاياني كتاب مذكور چنين مي‌خوانيم:
بركت چگونه به وجود مي‌آيد؟
پيش نياز بركت اخلاص در عمل، و خدايي كردن كارهاست. هر كس در هر مقام و مسئوليتي كه دارد، بايد كاري را انجام دهد كه در مسير رضاي خداست. البته اين اخلاص بايد همراه با ممارست، و مداومت باشد و در همه امور زندگي جاري شود. شروع آن مشكل است، ولي به مرور زمان اين روش آن‌قدر لذت بخش مي‌شود كه شخص به ادامه آن رغبت پيدا مي‌كند. پس همه كارهاي او بركت پيدا مي‌كند و ماندگار مي‌شود و كارهايش چنان اثر بخش مي‌شود كه هيچ گاه از بين نمي‌رود.
ماندگاري و اثر بخشي، خاصيت ميوه اخلاص است. در اسلام به كيفيت تاكيد شده نه كميت. چه بسيار كارهاي كوچكي كه داراي عنصر اخلاص بوده و بركت و منفعت فراوان پيدا كرده. ديگر از عالمان برجسته‌اي كه قاعده بركت در زندگي ايشان ساري و جاري بوده و اثرش هنوز هم هست، امام خميني (ره) هستند كه مي‌توان از آثار علمي ايشان گرفته تا انقلابي كه به پا كرد، به عنوان بركات و جودي ايشان نام برد.
تمامي بركات وجودي زندگي امام، اين اسوه بي‌بديل تاريخ و اين وارث راستين انبيا را مي‌توان در دو عنصر مهم خلاصه كرد، همان دو عنصري كه تا به حال بسيار از آن سخن رانديم:
1 - اخلاص در تمام? كارها، 2 - نظم و برنامه ريزي اصولي و حساب شده از اوقات كه باعث شد ايشان از تمامي فرصت‌ها و لحظات به شايستگي بهره ببرند.
از آن جا كه اين دو دستورالعمل را نصب العين خويش قرار داد، هيچ گاه در كار و تلاش خستگي را ملاقات نكرد و هيچ دشوارئي نبود كه به نظرش آسان نيايد.
از جمله كارهاي بسيار كوچكي كه باعث بركت در عمر مي‌شود، و بسيار در زندگي امام(ره) ديده شده و در كلام معصوم نيز از عوامل بركت در عمر شمرده مي‌شود عبارتند از:
1. خوراك اندك: لقمان (ع) مي‌فرمايد:
"اذا قل طعمه المرء عاش طويلا"، اگر خوراك انسان اندك باشد، زياد زنده مي‌ماند.
2. انفاق در راه خدا: پيغمبر اكرم(ص) مي‌فرمايد:
انفاق در راه خدا و صله رحم، خانه‌ها را آباد و عمرها را طولاني مي‌كند.
3. صله رحم: در جايي جداگانه در مورد صله رحم مي‌فرمايند:
"صله الرحم تعمر الديار، و تزيد في الاعمار، و ان كان اهلها غير اخيار"، صله رحم، خانه‌ها را آباد و عمرها را زياد مي‌كند، هر چند به جا آورندگان صله رحم از نيكان نباشند.
امام محمد باقر(ع) نيز مي‌فرمايند:
"صله الارحام تزكي الاعمال و تنمي الاموال و تدفع البلوي و تيسر الحساب و تنسيء في الاجل"، صله ارحام "اعمال" را پاك و "اموال" را افزون "بلاها" را دفع، "حساب" را آسان مي‌كند و اجل را به تاخير مي‌اندازد.
اين كار نيك و ساده آن قدر سازنده و مفيد است، و آن چنان مورد رضاي پروردگار است كه گاهي تقدير الهي به خاطر آن عوض مي‌شود، و خداوند پاداش اين عمل نيكو را به عمر كسي مي‌افزايد. اگر ديدارها چنين بركاتي نداشت، جز اتلاف وقت و سرمايه ثمره‌اي نداشت.
4. نيت خوش: عبدالله بن سنان از امام صادق(ع) نقل مي‌كند كه فرمود:
"يقول من رجع من مكه وهو ينوي الحج من قابل زيد في عمره"،
كسي كه از حج برمي‌گردد، در حاليكه نيت حج در سال آينده را داشته باشد، بر عمرش افزوده مي‌شود.
نيت، روح اعمال و حقيقت آن‌هاست و پاداش و جزا به آن تعلق مي‌گيرد، كه اگر خالص براي خدا باشد، پاداش آن خير و ثواب است و اگر آميخته با اغراض دنيوي باشد، نكوهيده است. در نظام اخلاقي اسلام نيت نقش محوري داشته، و بنيان ارزش اخلاقي و منشاء خوبي‌ها و بدي‌ها به شمار مي‌رود. از نگاه اسلام، تنها خوب بودن كار براي ايجاد ارزش اخلاقي كافي نيست. بلكه انگيزه فاعل نيز بايد نيك و الهي باشد، و در اين صورت است كه فعل و فاعل براي او سعادت بخش است.
امام صادق(ع) مي‌فرمايند:
"ان‌الله يحشر الناس علي نياتهم يوم القيامه"، همانا خداوند مردم را در روز قيامت، بر طبق نيت‌هاي آن‌ها محشور مي‌كند.
5. نيكي به پدر و مادر: از رسول خدا(ص) روايت شده است:
"من سره ان يمد له في عمره و يبسط في رزقه فليصل ابويه، فان صلتهما طاعه الله"، كسي كه دوست دارد عمرش دراز شود و روزيش فراخ گردد، به پدر و مادر نيكي و پيوند كند كه پيوند و نيكي آن‌ها، طاعت خداوند است.
نيكي و احسان به پدر مادر، برترين وسيله قرب به خدا و شريف‌ترين سعادت‌هاست. هر انسان مؤمني، بايد به پدر و مادر خود نيكي كند و از خدمت به آن‌ها كوتاهي نكند. مايحتاج ايشان را قبل از اظهار ايشان برآورده كند. با نظر رافت به ايشان بنگرد، تا آثار و فوايدي كه در خدمت و نيكي به ايشان ذكر شده، شامل حالش شود، از جمله همنشيني با انبيا در بهشت، افزايش طول عمر، ثواب حج و زيارت، آساني مرگ...
رسول اكرم(ص) مي‌فرمايند:
"رضي‌الله مع رضي الوالدين و سخط‌الله مع سخط الوالدين..."،
رضايت خدا در رضايت والدين است و...
6. نماز در مسجد سهله: امام سجاد(ع) مي‌فرمايد:
"من صلي في مسجد‌السهله ركعتين زاد الله في عمره سنتين"، كسي كه دو ركعت نماز در مسجد سهله بخواند خداوند دو برابر سنش به او عمر مي‌دهد.
7. نماز شب: امام رضا(ع) فرمودند:
"عليكم بصلاه الليل، فما من عبد يقوم في‌ آخر الليل فيصلي ثماني ركعات و ركعتين للشفع و ركعه للوتر ثم قنت واستغفر و وسع عليه في معيشته"، بر شما باد به نماز شب، هيچ بنده‌اي نيست كه نماز شب به جا آورد، مگر اين كه خداوند به او وسعت در معيشت عطا مي‌كند.
امام صادق(ع)نيز در تفسير آية (ان الحسنات يذهبن السيئات) مي‌فرمايند:
"صلاه المؤمن بالليل تذهب بما عمل من ذنب بالنهار"، نماز شب است كه گناهان را محو مي‌كند.
امام خميني(ره) نيز بر نماز شب تعصب خاصي داشتند و اين عمل را از پانزده سالگي انجام مي‌دادند. آقاي محسن خرازي، به نقل از حاج آقا مصطفي - فرزند امام - نقل مي‌كنند كه:
ديدم آقا در اتاق خود هستند و صداي گرية ايشان بلند است، از مادرم پرسيدم: چه شده آقا گريه مي‌كنند؟ مادرم فرمودند: ايشان در شبي كه موفق به نماز شب و راز و نياز با خدا نشود، روز آن، چنين حالي را دارد.
8. شستن دست‌ها قبل و بعد از غذا: امام صادق(ع) از اميرالمومنان علي(ع) نقل مي‌فرمايند:
"غسل‌ا ليدين قبل الطعام و بعده زياده في العمر و اماطه للغمر عن الثياب و يجلو البصر"، شستن دست‌ها قبل و بعد از غذا، عمر را طولاني مي‌كند و پاك كردن چربي از لباس،‌ديده را پرنور مي‌:ند.
9. ناخن‌ها: از پيامبر اكرم(ص) نقل شده كه:
"من قلم أظفاره يوم الجمعه، يزيد في عمره و ماله"، هر كس ناخن‌هاي خود را در روز جمعه بگيرد،‌بر عمر و مال او افزوده مي‌شود.
10. با وضو بودن: پيامبر اكرم(ص) مي‌فرمايد:
"اكثر من الطهور يزد في عمرك"، هميشه با وضو باش تا عمرت زياد گردد.
11. دوري از بدي‌ها: امام صادق(ع) مي‌فرمايد:
"تجتنبوا البوائق يمد لكم في‌الأعمار"، از بدي‌ها دوري كنيد تاعمرتان دراز شود.
12. صدقه: پيامبر اكرم(ص) فرمودند:
"تصدقوا و داووا مرضاكم بالصدقه، فان الصدقه تدفع عن‌الاعراض والامراض، و هي زياده في‌اعماركم وحسناتكم"، صدقه بدهيد و بيماران خود را با صدقه درمان كنيد، زيرا صدقه از پيشامدهاي ناگوار و بيماري‌ها جلوگيري مي‌كند و بر عمر و حسنات شما مي‌افزايد.
خلاصه اين كه:
اگر مسلمان بخواهد عمر و زندگي‌اش با بركت باشد،‌لازم است برابر با نظام روزمرة زندگي در اسلام رفتار كند و برابر با آن عمل كند.
اين نظام روزمره، ايجاب مي‌كند كه مسلمان بامدادان زود برخيزد و شامگاهان زود بخوابد، روز انسان مسلمان، از پگاه و سپيددهم و حداقل كمي پيش از طلوع خورشيد آغاز مي‌شود، و بنابراين زماني كه مسلمان بامداد را در مي‌يابد پاك و پاكيزه است، و هنوز نفس‌ها و دم‌هاي عاصيان گنه‌كار كه جز در چاشت گاه روز از خواب بر نمي‌خيزند، آن را آلوده نكرده، پيامبر رحمت در آن هنگام براي امت خويش آرزوي خير و بركت كرده.
ب- عواملي كه باعث بي‌بركتي مي‌شود.
اما در مقابل اين عوامل، عواملي هستند كه موجب كاهش عمر مي‌شوند از جمله:
1. گناهان عمر را كوتاه مي‌كند. امام صادق(ع) مي‌فرمايند:
"من يموت بالذنوب أكثر ممن يموت بالاجال" كساني كه به واسطة گناهان مي‌ميرند، بيش از كساني هستند كه به عمر طبيعي از اين جهان مي‌روند.
2. قطع رحم : بريدگي از خويشان و آشنايان و فراموش كردن آن‌ها،شايد اگر كمي روي آشنايان خود فكر كنيم به افراد زيادي برخورد مي‌كنيم كه در اثر قطع رحم عمرشان كوتاه شده است. در حديثي از پيامبر(ص) آمده:
"... و ان الرجل ليقطع الرحم و قد بقي من عمره ثلاثون سنته فيصره‌الله الي ثلاثه أيام". ... گاهي مي‌شود از عمر كسي سي سال باقي مانده است، اما قطع رحم مي‌كند و خداوند آن را به سه روز تبديل مي‌كند.
امام صادق(ع) مي‌فرمايند:
"الذنوب التي تعجل الفناء قطيعه الرحم"، از جمله گناهاني كه مرگ و نابودي را شتاب مي‌بخشد، قطع رحم است.
3. آزار رساندن به پدر ومادر: پيامبر اكرم(ص) مي‌فرمايد: از جمله چيزهايي كه در همين دنيا عقوبتش به انسان مي‌رسد، آزار پدر و مادراست، هم‌چنان كه نيكي به ايشان عمر را زياد مي‌كند.
4. دروغ گفتن: از جمله آثار دروغ بلكه قسم دروغ، علاوه بر خواري و رسوايي، كوتاهي عمر است.
5. كسي كه راه را بر ديگران ببندد: امام سجاد(ع) مي‌فرمايند:
"من سد طريقا بترالله عمره"، كسي كه راه بر ديگران ببندد خدا عمرش را كوتاه مي‌كند.
يك سئوال و يك جواب:
ممكن است اين سئوال پيش بيايد كه چرا بعضي افراد كه بي‌دين و گنه كارند طولاني عمر مي‌كنند و گناه عمر آن‌ها را كوتاه نمي‌كند؟
اولاً: گاهي خداوند به انسان‌هاي ناپاك يا گنه‌كار عمر مي‌دهد تا بيشتر در گناه غوطه‌ور شوند و در قيامت عذابش بيشتر شود. خداوند مكر دارد، و مكرش از همه بيشتر است. اين سنت الهي است. نام اين سنت، مهلت است، كه اگر قابل هدايت است، هدايت شود و در غيراينصورت به گناهانش افزوده شود.
ثانياً:‌گناهان بخصوصي است كه باعث كاهش عمر مي‌شود، شايد اين افراد آن قسم گناهان را مرتكب شده باشند.
ثالثاً: ممكن است با يكي دو بار مرتكب شدن گناه، عمر كوتاه نشود و اصرار بر گناه سبب كوتاهي باشد.
رابعاً: ممكن است اين افراد با صله‌رحم، عمر خود را بيمه و طولاني كرده باشند.
خامساً: از كجا معلوم اين مقدار عمري كه حالا كرده‌اند، اگر گناه نكرده بودند،‌بيشتر مي‌شد. ولي در نظر ما اين عمر با مقايسه با افراد ديگر طولاني به نظر مي‌رسد.
*اخلاص، پيش نياز بركت است. ماندگاري و اثربخشي، خاصيت ميوة اخلاص است. در اسلام به كيفيت تأكيد شده است نه به كميت. چه بسيار كارهاي كوچكي كه داراي عنصر اخلاص بوده و بركت و منفعت فراوان پيدا كرده است

http://www.jomhourieslami.com/1391/13910419/13910419_21_jomhori_islami_ketabkhani_0001.html

نوشته شده در پنجشنبه سی ام آذر ۱۳۹۱ساعت 19:32 توسط کربلایی حسن بدری|


علت بیان نشدن توقیت توسط اهلبیت (علیهم‌السلام)
[الغیبة للنعمانی] «عن أَبِی بَصِیرٍ عَنْ أَبِی عَبْدِ اللَّهِ علیه السلام قَالَ قُلْتُ لَهُ جُعِلْتُ فِدَاكَ مَتَى خُرُوجُ الْقَائِمِ عجل‌الله‌تعالی‌فرجه فَقَالَ یَا بَا مُحَمَّدٍ إِنَّا أَهْلَ الْبَیْتِ لَا نُوَقِّتُ وَ قَدْ قَالَ مُحَمَّدٌ صلی‌الله‌علیه‌و‌آله كَذَبَ الْوَقَّاتُونَ.»(1)
«ابی بصیر گفت: به امام صادق (علیه‌السلام) عرض کردم: فدایت شوم حضرت قائم (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) چه وقت خروج می‌کند؟ فرمود: ای ابومحمد ما اهل بیت (علیهم‌السلام) وقت تعیین نمی‌کنیم محمد (صلی‌الله‌علیه‌و‌آله) فرمود: وقت‌گذاران دروغ گویند.»
چرا اهلبیت (علیهم‌السلام) برای ظهور امام زمان وقتی رو تعیین نکردن و برای توقیت(2) حرمت قائل شدن؟
چند دلیلی که در جواب این سوال ممکنه به ذهن ما خطور کنه:
1. اگه اهلبیت (علیهم‌السلام) برای ظهور آقا امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) وقتی رو تعیین می‌کردن، راه رو برای سوءاستفاده شیادان باز می‌ذاشتن. ولی با مشخص نشدن وقت برای ظهور شاهد این امر هستیم که در طول تاریخ انحرافی از بابت توقیت توسط  شیادان صورت نگرفته.
2.  همونطوری که مردم در غیبت امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) نقش داشتن باید در ظهور ایشون هم نقشی رو ایفا کنند، اگه تعیین وقت توسط ائمه اطهار (علیهم‌السلام) صورت می‌گرفت دیگه برای ایجاد شرایط ظهور و ایفای نقش، مردم خودشون رو موثر نمی‌دونستند و این با فرهنگ اهلبیت (علیهم‌السلام) سازگار نیست.
3.  دلیل مهمتر اینه که شیعه سالها رنج و مرارت کشیده و این رنج‌ها رو به امید ظهور و فرج امام زمانش تحمل کرده، اگه برای ظهور وقتی تعیین می‌شد و شیعیان علم به این داشتن که امام تا سالی که برای ظهور مشخص شده، ظهور نمی‌کنه، اثری منفی از لحاظ  روحی و روانی برای شیعیان داشت و باید اونها این رنج‌ها رو تا زمان مشخصی به جون می‌خریدن ولی با عدم توقیت، امید برای اینکه امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) هر لحظه ممکنه ظهور کنه و شیعیان از این مرارت‌ها نجات پیدا کنن بیشتر می‌شد و باعث پویایی شیعه می‌گشت.

پی نوشت:
1. بحارالأنوار ج52، ص119، باب21

2. توقیت به معنای تعیین وقت است.

http://www.alajal.ir/post/91

نوشته شده در پنجشنبه سی ام آذر ۱۳۹۱ساعت 14:57 توسط کربلایی حسن بدری|

اللهم صل علی محمد و ال محمد وعجل فرجهم

شیخ مفید در کتاب اختصاص از ابو حمزه ثمالی روایت میکند که گفت بحضرت امام محمد باقر ع عرضکردم امیر المومنین می فرمود هر کس میخواهد با پیروان دجال جنگ کند با آنهاکه  بر ریخته شدن خون عثمان و کشته شدگان نهروان گریه میکنند کشتار نماید هر کس با این عقیده بمیرد که عثمان مظلوم کشته شده با خشم خداوند مرده است دجال را نیز نمی بیند مردی عرض کرد یا امیرالمومنین اگر کسی پیش از این ماجرا مرده باشد چه فرمود از قبرش بیرون می اید تااینکه به عثمان عقیده پیدا نکند هر چند بر وی سخت دشوار باشد و نیز مفید در کتاب ارشاد میفرماید روایاتی بمارسیده که که متضمن علامات امام زمان عج و ظهور قائم است و مشتمل بر حوادثی است که پیش از امدنش واقع میشود و هم ایات و علائمی خواهد بود از جمله خروج سفیانی -کشته شدن سید حسنی و نزاع بنی عباس بر سلطنت دنیوی و گرفتن قرص افتاب در نیمه ماه رمضان و گرفتن ماه دراخر ان ماه در بیدا زمین فرو میرود و یک فرورفتگی در زمین مغرب و دیگری در مشرق پدید میاید آفتاب از ظهر تا عصر از حرکت می ایستد و آفتاب از سمت مغرب طلوع میکند و مردی پاکدل با هفتاد مرد صالح در بیرون کوفه بقتل میرسد

بحارالانوار جلد 13 صفحه 996

 ادامه دارد

نوشته شده در پنجشنبه سی ام آذر ۱۳۹۱ساعت 14:46 توسط کربلایی حسن بدری|

 

از صفر تا بيست

 

 


يك آزمون اساسي با سه پرسش اساسي


1- اگر عزيزي را گم كرده باشيد، چه مي كنيد؟


آسوده و بي خيال مي نشينيد تا كم كم فراموشش كنيد؟


 

يا براي يافتن او همه تلاش خود را به كار مي بريد.

از اين و آن سراغش را مي گيريد.

شب و روزتان را به جستجوي او مي گذرانيد...


تا آن كه او را بيابيد يا نشاني از او پيدا كنيد؟


كداميك؟

2- اگر كسي را دوست داشته باشيد و بدانيد كه او نيز به شما بسيار علاقه مند است ، آنقدر كه از بيماري

 

شما بيمار مي شود و از خوشحالي شما خوشحال ، چه مي كنيد؟


تنها به زبان اين دوستي را ابراز مي كنيد؟

 

يا در عمل ، محبت خود را به او نشان مي دهيد؟


 

پيوسته در پی جلب رضايت او هستيد ،

 

به مناسبت هاي مختلف براي او هديه مي بريد ، لباسي را مي پوشيد


 

كه او دوست دارد ، از عطری استفاده مي كنيد كه او مي پسندد.

 

كداميك؟
3- اگر بدانيد ، كه براي حل مشكلاتتان مي توانيد به كسي مراجعه كنيد كه آماده كمك به شما مي باشد و

 

براي ارتباط با او گفتن يك سلام كافي است ، چه مي كنيد؟


آيا از كنار اين موضوع بي تفاوت گذر مي كنيد؟

 

 

يا تمام تلاش خود را براي استفاده از اين فرصت به كار مي بريد؟

 

كداميك؟


اكنون ما كه مي گوييم

در انتظار امام زمانمان نشسته ايم ،


او را با جان دوست داريم ،

گره مشكلاتمان به دست او باز مي شود ،


چگونه ايم و چه مي كنيم؟


هر صبح
با سلام بر او روزمان را شروع كرده و آمدنش را از خدا مي خواهيم؟

براي سلامتيش صدقه مي دهيم؟


و مهم تر آن كه

آنگونه كه او پسندد زندگي كرده و عمرمان را سپري مي كنيم؟

خوب است در اين آزمون

اين سه پرسش ساده را از خود


بپرسيم و به خودمان نمره دهيم.
از صفر تا بيست !

امام منتظران (عج) :

 

" ما در رعايت حال شما كوتاهي نمي كنيم و ياد شما را از خاطره نبرده ايم ... "

 

بيایيد ما نيز ياد او را از خاطر نبريم و برای آمدنش دعا كنيم ...

 

 

برای سلامتی ، فرج و خشنودی قلب نازنین آقا اما زمان ( ارواحنا فدا ) : صلوات

 اللهم صل علی محمـــــــــــــد و آل محمـــــــــــــد و عجل فرجهم

 التماس دعای فرج  اللهم عجل لولیک الفرج

 

نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:58 توسط کربلایی حسن بدری|


در پست های قبل (+) به بررسی منجی‌باوری در دین زرتشت پرداختیم. 

در بین نظرات دوستان مشاهده شد که همگی متوجه شباهت‌هایی بین اعتقاد به ظهور حضرت مهدی(عج‌الله‌تعالی‌فرجه) و سوشیانت شده بودند لذا این پست رو به بررسی تفاوت‌های منجی‌باوری در زرتشت و تشیع اختصاص می‌دهیم.

منجی‌باوری و اعتقاد به آمدن موعودی نجات‌بخش در تمامی ادیان وجود دارد که در مورد خاستگاه و ریشه این اعتقاد در اینجا بحث کرده بودیم. همین شباهت اساسی بین سوشیانت و امام زمان(عج‌الله‌تعالی‌فرجه) باعث شد که دوستان متوجه شباهت‌هایی مثل غیبت طولانی شان شوند.

اما دو تفاوت مهم بین این دو موعود کاملا مشهود است:

الف) تفاوت کارکرد

تفاوت اساسی منجی در زرتشت و تشیع، کارکرد ایشان است. منجی در دین زرتشت مطابق نگرش دوری 1 به تاریخ و جهان است. به این معنی که جهان با ظهور سوشیانت به جایگاه مینوی و اولیه خود که خالی از نیروهای اهریمنی بوده است بازخواهد گشت. 

پس از به ثمر رسیدن تلاش سوشیانت فرشوکرتی2 آغاز می‌شود. در آن روز مردگان زنده می‌شوند. خداوند گناهکاران را از دوزخ نجات می‌دهد زیرا در بین زرتشتیان دوزخ همیشگی نیست. جهان به دوران جدایش (جدایی نیکی از بدی) می‌رسد که در آن از نیروهای اهریمنی خبری نیست، مردم همان مینوان می‌شوند. خوراک آنان معنوی می‌شود. گیاهخوار می‌شوند و آب می‌نوشند و جهان از گناه پاک می‌شود.3

اما نگرش تشیع نگرشی خطی به تاریخ است و هدفِ این مسیر خطی را، تکامل و حرکت رو به تعالیِ انسان و جهان می‌داند.

امام باقر(علیه‌السلام) فرمود: «هنگامى که قائم ما قیام کند، خداوند قواى فکرى مردم را تعالى مى‏‌بخشد و اخلاق آنان را به کمال مى‏رساند»4

ب) ارتباط با موعود

در اعتقاد زرتشتیان پس از هزاره‌ی زرتشت، پیروان این دین هیچگونه ارتباطی با موعود خود نداشته‌اند و منتظر به دنیا آمدن سوشیانت هستند. حال آنکه اندیشه تشیع بر آن است که زمین خالی از حجت نخواهد بود. مهدی موعود(عج‌الله‌تعالی‌فرجه) به دنیا آمده و در بین مردم زندگی می‌کند و به واسطه نایبانی خاص با پیروانشان ارتباط دارند.

امام صادق علیه‌‏السلام فرمودند: إنَّ الأرضَ لا تَخْلُو إلّا وَفِیها إمامٌ، كَیْما إنْ زادَ المُؤمنونَ شَیْئا رَدَّهُمْ، وإنْ نَقَصُوا شَیْئا أتَمَّهُ لَهُم؛ زمین هیچ گاه خالى از امام نمى‏‌ماند تا اگر مؤمنان چیزى [به دین] افزودند، آنها را [از این كژراهه] برگرداند و اگر چیزى را كاستند برایشان كامل كند.5

 

البته تفاوت‌ها بیشتر از این مقدار است که دوستان خود با مطالعه متون قبلی به راحتی می‌توانند به این مسائل پی ببرند.

 پی‌نوشت‌ها:

1- میرچا الیاده، اسطوره بازگشت جاودانه.

2- اصطلاحی که برای پایان جهان به کار می‌رود؛ روز رستاخیز.

3- گزیده‌های زادسپرم، فصل3، بند 2.

4- بحارالأنوار، ج 52، ص 336.

5- کافی، ج1، ص 178.
در پست‌های قبل گفتیم که منجی‌باوری در بین زرتشتیان چگونه است. حال به این مسئله می‌پردازیم که این منجی‌باوری چه تأثیراتی بر ایران و ایرانیان داشته است.


1) تغییر در تاریخ ایران

پس از حمله اسکندر هنگامی که فضای جامعه از یأس و ناامیدی پر شده بود، مردم توجه بیشتری به اندیشه منجی و سوشیانت داشتند چون در آن روزگار باعث می‌شد بتوانند سختی‌ها را بهتر تحمل کنند. در این دوران آثاری به وجود آمده که زشتی‌ها و خوبی‌های دنیا را شرح می‌دهد و در پیشگویی‌هایی به ویژگی‌های آخرالزمان و ظهور سوشیانت می‌پردازد مثل محتوای زند‌بهمن‌یسن و یادگار جاماسب‌نامه که تا امروز هم به جا مانده‌اند.

در پست‌های قبلی اشاره کردیم که براساس متون پهلوی، اولین موعود هزارسال بعد از تولد زرتشت ظهور می‌کند. با انطباق آن با تاریخ در می‌یابیم که امپراتوری ساسانی درست در زمانی است که در کتب پهلوی از آن به عنوان دوران ظلم و ستم حاکمان یاد شده. به همین دلیل اردشیر بابکان با کوتاه کردن تاریخ مقدونیان و اشکانیان سعی کرد تا آن زمان را در هزاره‌ای جا دهد که مشمول روایات درمورد حاکمان ظالم نشود.1


2) ظهور مانی

از دیگر تأثیرات منجی‌باوری در بین ایرانیان این بود که «مانی» ادعای منجی‌گری داشت. اگرچه زرتشتیان این حرکت را بدعت دانستند اما صرفا خود این ادعا نشان می‌دهد در دروان ساسانیان آموزه منجی در بین مردم رواج داشته است. 2


3)استفاده اسماعیلیه

فرقه‌ی اسماعیلیه برای جذب مردم ایران، ظهور اسماعیلیه را ظهور موعود ایران معرفی می‌کردند. این مسئله خود نمونه دیگری از نشانه‌های منجی‌باوری در مردم ایران است. 3


4)تهیه کشتی

در دوران قاجار این باور تاحدی تاثیرداشت که یکی از زرتشتیان یزد تمام اموالش را فروخت و برای سپاهیان منجی –که شایعه شده بود از سوی افغانستان می‌آیند- کشتی4 تهیه کرد تا هنگام ورود به ایران نشان یکسان داشته باشند اما در میان مسیر راهزنان دارایی‌اش را غارت کردند. 5


5)مراسم هوشیدر

مراسم هوشیدر مراسمی آیینی است که هرساله در بین مردم حاشیه رود هیرمند برپا می‌شود. در این مراسم که برگرفته از اندیشه منجی است دختر زیبایی را به نام «اوشیدر» بر شتری تزیین شده می‌نشانند و به کناره رود هیرمند می‌برند. در آنجا مردان دورتر و زنان در کناری رفته و به شادمانی و پایکوبی می‌پردازند. سپس طی تشریفاتی دختر را برهنه داخل آب می‌کنند تا به منجی آخرالزمان باردار گردد و دوباره او را با همان آیین به خانه بر می‌گردانند. بی‌تردید این مراسم نشان منجی‌باوری در اندیشه این مردم است.6

 به امید ظهور یگانه منجی عالم بشریت...

منجی,monji,mahdi

پی‌نوشت‌ها:

1- هدایت، زند و هومن یسن، ص 16 .

2- همان، ص 16 .

3- مصطفوی، اسطوری سوشیانت، ص 40 .

4- کمربندی است که هر زرتشتی هنگام تشرف آیینی به دین به کمر می‌بندد.

5- دگوبینو، سه سال در آسیا، ص 347.

6- زنده دل و دستیاران، استان سیستان و بلوچستان، ص 86 .

http://www.alajal.ir/

نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۱ساعت 11:20 توسط کربلایی حسن بدری|


نوشته شده در چهارشنبه بیست و نهم آذر ۱۳۹۱ساعت 11:12 توسط کربلایی حسن بدری|


     دعاي رزق و روزي،دعاي وسعت رزق،دعاي افزايش مال و ثروت دعاي رزق و روزي،دعاي وسعت رزق،دعاي افزايش مال و ثروت دعاي رزق و روزي  دعاي رزق و روزي،دعاي رزق و روزي،دعاي وسعت رزق،دعاي افزايش مال و ثروت l

: هرگاه در ساعت اول روز 308 مرتبه بگويد يا رزاق روزي او وسيع مي گردد.

2: هر كه در ميان نماز مغرب و عشاء 1060 مرتبه بگويد يا غني صاحب ثروت خواهد شد.

3:جهت تنگي روزي و رفع فقر 40 روز روزي يكمرتبه سوره مباركه مزمل را بخواند. 

4: بعد از نماز صبح به جهت زيادي نعمت بايد به عدد ابجد 211 مرتبه بگويد يا منعم.

  5: سوره يوسف را بنويسد و شب هنگام از خانه خارج گشته و در شكاف ديواري پنهان كند و موقع برگشتن به پشت سر خود نگاه نكند بعد از سه روز او را براي شغلي دعوت كنند و مشغول گردد." ولي ميبايست چند مورد حتماٌ رعايت شود. اول : در نوشتن آيات طهارت و وضو داشتن رعايت گردد , قلم و كاغذ غصبي و نجس نباشد .ديواري كه كاغذ در آن پنهان ميشود غصبي و ناپاك نباشد . موقع برگشتن به هيچ وجه نبايد به پشت سر نگاه كرد. 

6: رفع فقر- از حضرت امام صادق(ع) منقولست هركس سوره كهف را بنويسد و در شيشه سر تنگ نهد و آنرا در منزل خود نگه دارد از درويشي و وام خلاص شود و او و اهل و عيالش محتاج نشوند و هيچ كس نتواند به او بدي برسان

7: براي مال وثروت :روز 5 شنبه دو ركعت نماز بخواند وبعد از نماز سوره ي يس را بخواند واين عمل را تا سه روز انجام دهد كه مجرب است

8: مداومت بر اسم "اَلصَمَد" اثر عجيبي در رفع گرسنگي دارد

9: مداومت بر اين اذكار جهت وسعت رزق و اداي دين و قرض بسيار مفيد است انشاء الله گفتن ۲۷۰ مرتبه ذكر يا كريم در هر روز .

10: خواندن اين دعا در سجده نماز به خصوص سجده آخر : يا خَيرَ المَسئولينَ و يا خيرَ المُعطين اُرزُقني وارزُق عَيالي مِن فَضْلكَ فإنَّك ذوالفَضل العظيم

11: مداومت بر اين ذكر جهت اداي دين بسيار موثر است . چنانچه اميرالمومنين علي عليه السلام خدمت رسول اعظم صلي الله عليه و آله و سلم رسيدند و از اداي دين خود شكايت كردند. حضرت فرمودند اين دعا را بخوان اگر قرض تو به اندازه كوه صبير (يكي از بلندترين كوهها) باشد دينت ادا مي شود . انشاء الله  اللهم اَغْنِني بِحلالك عن حَرامِكَ و بِفَضْلِكَ عمَّن سواك

12: دعا،فروش خانه ، اپارتمان،ملك،زمين،كالا،  بر روي پوست آهو اين دعا را نوشته و در ملك يا مغازه يا در زير جنس مورد نظر پنهان نموده تا زودتر به فروش رود بسم الله الرحمن الرحيم يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا ايها الانسان ما غرك بربك الكريم الذي خلقك فسواكفلان بنت فلان يا الله يا شكيكفي يا قاهروا يا مغني يا رزاق يا باسط يا الله

13: رونق كسب،كار، مغازه، رونق كاسبي، دكان،  دعاي زير را بر لوحي از برنج حك كن و آن را درون مغازه آويزان كن  بسم الله الر حمن الر حيم يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله و الارض مددناها و القينا فيها رواسي و انبتنا فيها من كل شيء موزون و جعلنا لكم فيها معاش و من لستم له برازقين يا الله يا شكيكفي يا قاهرو يا مغني يا رزاق يا باسط يا الله

14:دعاى اداى قرض موسى كاظم عليه السلام  مردى به خدمت امام موسى كاظم عليه السلام شكايت كرد كه كار من بسته شده است و به هر كارى كه متوجه مى شوم ، سود نمى يابم و به هر حاجت كه روى نهم برآورده نمى شود. حضرت فرمودند: بعد از نماز صبح ده مرتبه بگو: سبحان اللّه العظيم و بحمده استغفر اللّه و اسئله من فضله . راوى گويد: بعد از مدتى مال بسيار به دست من آمد. 

15:دعاى اداى قرض از امام صادق عليه السلام  عياشى از عبداللّه بن سنان روايت كرده است : به خدمت حضرت صادق عليه السلام رفتم حضرت فرمودند: مى خواهى تو را دعايى تعليم كنم كه چون بخوانى حق تعالى قرض تو را ادا كند و حال تو نيكو شود؟ گفتم : چه بسيارمحتاجم به چنين دعا. حضرت فرمود: بعد از نماز صبح بگو:  توكلت على الحى القيوم الذى لايموت و الحمدللّه الذى لم يتخذ ولدا ولم يكن له شريك فى الملك و لم يكن له ولى من الذل و كبره تكبيرا اللهم انى اعوذ بكمن البوس و الفقر و من غلبه الدين و السقم و اسئلك ان تعيننى على اداء حقك اليك والى الناس (و به روايت شيخ طوسى چنين است و من غلبه الدين فصل على محمد و اله واعنى على اداء حقك اليك و الى الناس .  16:دعا جهت اداى قرض زياد از حضرت عيسى عليه السلام  مردى به حضرت عيسى بن مريم عليه السلام شكايت كرد از دين خود فرمود بگو: اللهم يا فارج الهم ومنفس الغم و مذهب الاحزان و مجيب دعوة المضطرين يا رحمن الدنيا و الاخرة و رحيم هما انت رحمنى و رحمان كل شى ء فارحمنى رحمة تغنينى بها عن رحمة من سواك و تقضى بها عنىالدين .   منبع پیام سرا

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:46 توسط کربلایی حسن بدری|


خبار ناسا 

تصاویر جدید مریخ

(بروزرساني: پنجشنبه 23 آذر) چند وقتی از فرود موفقيت آميز مريخ نورد "کنجکاوي" گذشته است. اما این تازه آغاز ماجراست. حال زمان شروع بخش اصلي ماموريت کنجکاوی و جستجو براي حيات در مريخ است. پس با ما همراه باشيد تا از آخرين اخبار مريخ مطلع گرديد...

در ادامه اين مطلب جديدترين عکس هاي ارسالي مريخ نورد "کنجکاوي" را مي بينيد. با توجه به تعداد بالاي عکس هايي که در روزهاي آينده نيز ارسال خواهند شد، بجاي ايجاد تاپيک جديد براي هر عکس، کليه عکس ها را در همين مقاله قرار خواهيم داد. اين امر از لحاظ ايجاد مبحثي جامع است که کليه تصاوير جديد مريخ را پوشش دهد و بدين ترتيب از پراکندگي عکس ها در مطالب مختلف جلوگيري خواهيم نمود. اميدواريم از ديدن عکس هاي جديد مريخ لذت ببريد...

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( جمعه, ۲۴ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۵۶ )
 

مریخ نورد جدید ناسا

آزمایشگاه علمی مریخ یا همان Curiosity (کنجکاوی) در واقع جدیدترین مریخ نورد ناسا می باشد که طی چند روز آینده بر سطح سیاره مریخ خواهد نشست. "کنجکاوی" به عنوان یکی از بخش های اصلی برنامه های بلند مدت ناسا و اکتشافات ربوتیک سیاره مریخ به شمار می آید.این مریخ نورد پس از پرتاب موفقیت آمیز از کیپ کاناورال فلوریدا، ماموریت خود را به سمت مریخ آغاز نمود و بر طبق برنامه ریزی ها در 5 آگوست 2012 در ساعت 10:31pm PDT ( به وقت ایران : 16 مرداد 1391 ساعت 10:01 دقیقه صبح ) در یکی از جذاب ترین نقاط مریخ خواهد نشست. 

از جمله اهداف اصلی Curiosity که در واقع یک آزمایشگاه متحرک و بسیار مجهز است ارزیابی شرایط مریخ می باشد به گونه ای که بسیاری از تردیدها و ابهامات را در رابطه با شرایط حیات در این سیاره برطرف نماید. این مریخ نورد به ما خواهد گفت که آیا محیط مریخ قادر به پشتیبانی حیات میکروبی بوده و در صورت پاسخ مثبت آیا هنوز هم امکان حیات در این سیاره وجود دارد یا خیر. درواقع این ماموریت به ما کمک خواهد نمود تا به درک بهتری نسبت به شرایط حیات در سیاره مریخ دست یابیم.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( پنجشنبه, ۰۵ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۵۵ )
 

juno در راه مشتری

آیا تاکنون راجع به نقل مکان و سفر به محیطی بسیار بزرگتر و متفاوت از مکان فعلی که در آن زندگی می کنید فکر کرده اید؟! زمین سیاره ای زیبا و شگفت انگیز است اما رشد چشمگیر جمعیت و تغییرات عظیم ناشی از فعالیت ها و تخریب انسان ها می تواند شرایط حیات را در این سیاره بسیار مشکل نماید. پس چطور است به مشتری برویم!!!؟

سیاره مشتری دارای جرمی حدود 318 برابر زمین بوده به طوری که قادر است 1300 زمین را در خود جای دهد. اما دانش ما در رابطه با این سیاره تا چه حدی است؟ آیا با توجه میدان های مغناطیسی و تشعشعات قدرتمند این سیاره امکان حیات در آن وجود دارد؟ به زودی به شکل دقیق تری خواهیم فهمید چرا که جونو (juno) در حال آماده سازی برای سفر به این سیاره و ارسال اطلاعات دقیقی پیرامون مشتری برای ما خواهد بود.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( چهارشنبه, ۰۵ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۹:۱۷ )
 

نشانه هایی از حیات در مریخ

سنگ هایی که توسط مریخ نورد روح مورد آزمایش قرار گرفته اند مدارکی دال بر محیطی مرطوب، غیراسیدی و مناسب برای حیات در گذشته مریخ را نشان می دهند. این موضوع پس از چهار سال تحقیق، آنالیز و تجزیه تحلیل سنگ ها و مواد معدنی مریخ توسط گروهی از دانشمندان تایید شد.

در اواخر سال 2005 ، در یکی از آزمایشات صورت گرفته توسط مریخ نورد روح، غلظت بالایی از کربنات نشان داده شد که ناشی از شرایط مرطوب و نزدیک به خنثی اما ترکیب شده با اسید بود. اما  مطالعات و یافته های جدید نشان از آب خالص و غیراسیدی می دهند. پیش از این نیز مریخ نوردهای ناسا نشانه های دیگری از شرایط حیات و آب در مریخ را یافته بودند. ولی با این حال داده های بدست آمده از این تحقیقات شرایطی را نشان می داد که دال بر محیط هایی اسیدی بود. به بیان دیگر، شرایط حیات در مریخ در محیطی قطعاً اسیدی تصور میشد که از این رو مریخ سیاره ای با شرایط سخت و نادر برای حیات در نظر گرفته میشد.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( پنجشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۲:۵۸ )
 

حل معمای ادغام کهکشانها

دانشمندان در آزمایشگاه تحقیقاتی نوال (NRL) پس از مطالعات طولانی مدت معمای ادغام کهکشانها را حل نمودند. از آنجایی که کهکشانها بزرگترین ساختارها در گیتی می باشند، یادگیری هرچه بیشتر درباره شکل گیری آنها کلیدی برای فهم چگونگی کارکرد هستی به شمار می آید.

دکتر فیشر و دکتر روت برگ با استفاده از داده های جدید تلسکوپ 8 متری جنوب جمینی (Gemini-South) واقع در شیلی به همراه نتایج اولیه به دست آمده از تلسکوپ 10 متری W.M.Keck و تلسکوپ 2/2 متری دانشگاه هاوایی و همچنین داده های آرشیوی تلسکوپ فضایی هابل مشکل را حل نمودند. آنها مقاله ای در رابطه با یافته های تحقیقاتی خود مبنی بر تکامل کهکشانها در ژورنال اخترفیزیک (Astrophysical Journal) به چاپ رساندند که پرده از این معمای بزرگ برداشت.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( شنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۵۷ )
 

زندگی در تیتان

آیا حیات در تیتان وجود دارد؟ به گفته یکی از زیست شناسان علوم سیاره ای، اگر حیات در تیتان وجود داشته باشد، به گونه ای نخواهد بود که انسان ها قادر به زندگی با یکی از ساکنین این قمر در یک اتاق باشند! دکتر ویلیام بینز در این رابطه می گوید: "هالیوود با بیگانگان تیتانی مشکلاتی خواهد داشت !! "

اگر روزگاری فضاپیمایی حامل یکی از این موجودات تیتانی بود، بدون شک گازهای ساتع شده از بدن او باعث مرگ هر جانداری درنزدیکی او می شد. در چنین شرایطی ، حتی کوچکترین حرکت درنفس یک جاندار تیتانی که در نزدیکی یک انسان قرار داشت، به شکل باورنکردنی برای انسان ها مخوف و وحشتناک می باشد. دکتر بینز در ادامه می گوید: با این حال از دیدگاه من این موضوع جالبی به نظر می رسد! غم انگیز نبود اگر عجیب ترین گونه های حیاتی که در کهکشان موفق به کشف آنها می شدیم، درست مثل ما بودند ، تنها با رنگ آبی و دم! (اشاره دارد به موجودات فضایی که در فیلم آواتار نمایش داده شده اند)

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( شنبه, ۰۸ خرداد ۱۳۸۹ ساعت ۰۵:۱۰ )
 

ربات های R2

به نظر می رسد که دوران طولانی داستان ها و فیلم های تخیلی با ربات هایی انسان نما رو به پایان است ، و برای کسانی که روزگاری چنین چیزهایی را خنده دار و غیرممکن می خواندند کم کم شرایط دگرگون می شود. با نگاهی به گذشته های دور تا به امروز، می توان گفت که انسان همیشه مسائل بسیاری را غیرممکن دانسته که پیشرفت علم آنرا ممکن نموده است.

R2  نام نسل جدیدی از ربات های انسان نما می باشد که با همکاری مهندسین ومتخصصین دو سازمان بزرگ جهان در حال ساخت می باشد.ربات هایی با هوش بسیار بالا که قادر به کار و فعالیت در کنار سایر مردم هستند.  NASA و General Motors  در یک پروژه تیمی در جهت تسریع پیشرفت ربات های نسل آینده و سایر تکنولوژی های مورد  استفاده در صنعت هوافضا و حمل و نقل به هم پیوسته و مشغول به کار شدند.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( يكشنبه, ۰۹ اسفند ۱۳۸۸ ساعت ۲۲:۲۶ )
 

برخورد زمین با مریخ

چقدر احتمال برخورد مریخ با زمین وجود دارد؟ در اثر ادامه بی نظمی های مدارهای سیاره ای در منظومه شمسی، زمین و مریخ به یکدیگر بسیار نزدیک می شوند و حتی احتمال برخورد آنها نیز وجود دارد.

حتماً شما نیز خبرهای گوناگونی در رابطه با سال 2012 شنیده اید. البته اکثر رسانه ها و مراکز فضایی جهان با دلایل قاطع امکان وقوع آنرا رد کرده اند. اما نظریه خروج سیارات از مدار خود و احتمال برخورد آنها با یکدیگر داستان دیگریست. برخلاف سال 2012 این نظریه کاملاً علمی و تایید شده بوده و در حقیقت نتیجه تحقیقات خود این مراکز فضایی است. تنها سوالی که پیش می آید این است : چه زمانی این حادثه به وقوع خواهد پیوست؟

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( چهارشنبه, ۰۹ دی ۱۳۸۸ ساعت ۲۲:۲۷ )
 

ماه زنده است

ناسا در طی عملیاتی حدود 25 گالن آب به صورت بخار و یخ در سطح ماه پیدا نمود.در طی این عملیات ماه گذشته راکتی به ماه فرستاده شد که پس از برخورد با سطح ماه و آنالیز غبار بالاآمده توانست حدود 25 گالن آب به فرم بخار و یخ در این کره شناسایی کند.

کشف بزرگی که آینده ماه را به عنوان یک دنیای مرده تغییر داد و احتمالاً آن را به مکانی تبدیل خواهد کرد که جذابیت های زیادی برای اهداف سفرهای آینده بشر به فضا دارد. آنتونی کولاپریت دانشمند ارشد عملیات "مشاهدات قمری و ماهواره ردیاب" ناسا اظهار نمود: "ماه زنده است". در این عملیات از راکتی استفاده شد که در 19 اکتبر سوراخی حدوداً به اندازه 100 فوت در سطح ماه ایجاد نمود، سپس توانست مقادیر حدوداً 25 گالن آب را به شکل بخار و یخ شناسایی کند. هرچند این مقدار آب برای شنا کردن کافی نیست اما می تواند مقادیر کافی از آب را در مناطق همیشه تاریک ماه برای فضانوردان فراهم کند.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( چهارشنبه, ۱۱ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۵:۳۵ )
 

خانه وحشت

اختر شناسان بیشتر از هر زمانی به کشف سیاره قابل زیست دیگری مثل سیاره خودمان نزدیک شده اند. آنها در این راه تعدادی سیاره هولناک پیدا کرده اند. این سیارات دارای شرایط بسیار خشنی می باشند به طوری که حیات را در آن غیرممکن می سازد.

در اینجا تعدادی از ترسناکترین و کشنده ترین سیارات خارجی ارائه شده؛ نقاطی که هرگز آرزو نمی کنید سری به آنجا بزنید و حتی ترسناکترین خانه ها  و داستان های روی زمین هم در مقایسه با آنها رنگ می بازند.

ادامه مطلب ...
آخرین بروز رسانی ( يكشنبه, ۰۱ آذر ۱۳۸۸ ساعت ۱۸:۵۵ )
 

باکتری ها می توانند در خاک مریخ زنده بمانند

تاکنون ماموریت های گوناگونی  برای تست لایه های سطحی مریخ ، با امید به وجود حیات در خاک مریخ و یا فراهم آوردن شرایطی برای حیات درآن به این سیاره فرستاده شده است. این سوال که آیا زندگی در فرم باکتری ها (و یا حتی اشکال عجیب و غریب و ناشناخته تر) در مریخ وجود دارد و یا خیر به شدت مورد بحث بوده و هنوز به جواب قطعی بله یا خیر نیازمند است!

آزمایشات انجام شده در زمین که بر مبنای شبیه سازی شرایط مریخ و اثرات آن بر باکتری های زمینی می باشد، نشان داده است که حیات برای گونه های خاصی از باکتری ها در مریخ کاملاً امکان پذیر بوده و آنها قادر می باشند تا در محیط خشن و شرایط سخت مریخ به حیات خود ادامه دهند.

ادامه مطلب ...


http://www.noojum.com/nasa-news.html

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 18:1 توسط کربلایی حسن بدری|


اللهم صل علی محمد و آل محمد وعجل فرجهم

ملاقات با امام زمان عج

حکایت هفتاد و چهارم از کتاب (به کوری چشم منکران و حسودان  ما امام زمان را دیده ایم )

شیخ عالم شیخ باقر کاظمی که از نسل شیخ هادی کاظمی معروف به ال طالب است نقل میکرد که

مرد مومنی در نجف اشرف از خانواده معروف به آل رحیم بود که به او شیخ حسین رحیم میگفتند و

همچنین عالم دانشمند شیخ طه از خاندان عالم گرانقدر و زاهد و عابد بی مانند شیخ حسین نجف  که اکنون در مسجد هندیه نجف اشرف امام جماعت است و در پرهیزگاری و درستی مورد قبول خاص و عام بود به ما خبر داد که شیخ حسین مزبور مردی پاطینت و نیک سرشت و از مقدسین بود که به بیماری سینه و سرفه مبتلا گردید که همراه ان خون از سینه اش با اخلاط بیرون می امد و با این حال بسیار فقیر و تنگدست بود بطوری که غذای روز خود را نیز نداشت و اغلب وقتها به خاطر بدست اوردن غذا هر چند جو باشد نزد عرب های بادیه نشین که درحوالی نجف اشرف زندگی میکردند میرفت   با این بیماری و نداری اش به زنی از اهل نجف تمایل پیدا کرد و هر قدر از او خواستگاری میکرد به خاطر نداری اش قوم و خویش ان زن قبول نمیکردند و بهمین دلیل درغم واندوه شدیدی بسر میبرد و چون بیمار ی و نداری مانع ازدواج ان زن با او شد ه بود کار را بر او سخت تر کرده بود تصمیم گرفت   انچه که بین اهل نجف معروف است به انجام برساند و ان عبارت بود از اینکه هرکس برایش مشکل پیش میامد چهل شب چهارشنبه به مسجد کوفه میرفت که بدون شک حضرت حجت ع او را بطوری که نشناسد دیدار مینماید و او به هدفش میرسد

شیخ حسین گفت : من چهل شب چهارشنبه این کار را انجام دادم شب چهارشنبه چهلمی در حالیکه از شبهای زمستان بود و باد تندی میوزید و همراه ان نیز کمی باران میبارید من در دکه ای که داخل مسجد بود نشسته بودم و ان دکه شرقیه مقابل در اول است که در طرف چپ کسی که داخل مسجد میشود قرار دارد و من نمیتوانستم به خاطر خونی که از سینه ام میامد وارد مسجد شوم  دلم تنگ و غم و اندوهم زیاد شده بود و دنیا درنظرم تاریک    فکر کردم که شبها تمام شده و این شب اخر است نه کسی را دیدم و نه چیزی برایم اشکار شد و در چهل شب که از نجف میایم به مسجد کوفه این همه رنج و سختی را متحمل شدم و این همه زحمت و ترس را بردوش کشیدم اما فقط ناامیدی و یاس نصیبم شد من دراین کار خود فکر میکردم و کسی در مسجد نبود و به خاطر گرم کردن قهوه ای که با خود اورده بودم و به خوردن ان عادت داشتم بسیار کم هم بود اتش روشن کردم   ناگهان شخصی از طرف در اول مسجد متوجه من شد وقتی او را از دور دیدم ناراحت شدم و با خود گفتم این عربی است از اهالی اطراف مسجد که امده نزد من قهوه بخورد و من امشب بی قهوه میمانم و دراین شب تاریک غم و اندوهم زیاد تر میشود دراین فکر بودم که او بمن رسید و برمن سلام کرد و نام مرا برد و درمقابل من نشست از اینکه او نام مرامیدانست تعجب کردم و فکر کردم او از کسانی است که دراطاف نجف سکونت دارد و من گاهی پیش انها میروم بدین جهت از او پرسیدم که از کدام طایفه عرب است گفت بعضی از انها هستم و من اسم هر کدام از طوایف را بردم گفت من از انها نیستم و مراخشمگین کرد و از روی مسخره و اسهزا گفتم اری تو از طریطریه ای    و این لفظ بی معنی است انگاه از سخن من تبسمی کرد و فرمود بر تو حرجی نیست من از هرکجا باشم چه چیزی باعث شده که تو به اینجا امده ای گفتم پرسیدن این سئوال برای توهم نفعی ندارد گفت به تو چه زیانی میرساند که مرا اگاه کنی از خوش اخلاقی و خوب سخن گفتن او تعجب کردم و قلبم به او تمایل پیدا کرد و طوری شد که هر چه صحبت میکرد محبتم به او زیاد تر میشد انگاه برای او توتون چپق چاق کردم و به دادم گفت تو انرابکش من نمیکشم  انگاه برای او در فنجان قهوه ریختم و به او دادم گرفت مقدار کمی از انرا خورد و انگاه بمن داد و گفت تو انرا بخور من گرفتم و خوردم و متوجه نشدم که همه انرا نخورده و لحظه به لحظه محبتم به او زیاد تر یمشد انگاه گفتم ای برادر خداوند امشب تورا برای من فرستاده تا مونس من باشی ایا بامن نمی ایی که برویم در مقبره جناب مسلم بنشینیم    گفت باد تو میایم از حال خودت برایم بگو   گفتم ای برادر واقعیت را برای تو میگویم من از انروز که خود را شناختم در نهایت فقر و سختی بسر میبرم و بااین حال چند سال است که از سینه ام خون میاید و درمانش نمیدانم و همسر هم ندارم و دلم به زنی از محله خودم در نجف اشرف تمایل پیدا کرده و چون دستم خالی است توانائی گرفتنش را ندارم پس  بمن گفتن برای گرفتن حاجتم چهل شب چهارشنبه در مسجد کوفه متوسل به صاحب الزمان بشو  حاجتت را خواهی گرفت و این چهلمین شب است و چیزی ندیدم و دراین شبها همه زحمت کشیدم این است دلیل امدن من به اینجا و حوائج من هم این بود که گفتم پس در حالیکه من غافل بودم و متوجه نبودم فرمود و اما سینه تو سالم شد و ان زن را هم بزودی خواهی گرفت و فقر و نداریت هم تا زمانی که بمیری به حال خود باقی است   من متوجه این بیان و حرفش نشدم گفتم کنار قبر جناب مسلم نمیرویم گفت بلند شو انگاه بلند شدم و درمقابل (جلوتر از من )  راه میرفت وقتی وارد مسجد شدیم بمن گفت ایا دو رکعت نماز تحیت مسجد بخوانیم گفتم میخوانیم   انگاه نزدیک شاخص سنگی که دربین مسجد و من بود در پشت سرش با فاصله ایستادم و تکبیره الاحرام گفتم و مشغول خواندن فاتحه الکتاب شدم که ناگهان قرائت او را شنیدم که هرگز احدی چنین قرائتی نشنیده بودم و بخاطر قرائت خوبش گفتم شاید این صاحب الزمان ع باشد و پاره از کلمات او را که شنیدم دلالت براین میکرد به طرف او نگاه میکردم پس از اینکه این احتمال در ذهنم خطور کرد در حالیکه انجناب در حال نماز بود نور عظیمی را دیدم که اطراف او را احاطه کرده بطوری که دیگر نمیتوانستم اورا ببینم دراینحال مشغول نماز بود و قرائت اورا میشنیدم و بدنم میلرزید و بخاطر ترس از حضرتش نتوانستم نماز را قطع کنم به هر طریق بود نمازم را تمام کردم و نور از زمین ببالا میرفت انگاه شروع بگریه و زاری کردم و عذر خواهی بخاطر بی احترامی که با ان حضرت داشتم گفتم ای اقا وعده شما راست است به من وعده دادی که با هم به قبر مسلم ع برویم دربین این سخن گفتن بودم که نور متوجه قبر مسلم شد ومن هم دنبال ان رفتم و ان نور در قبه مسلم وارد شد و در فضای قبه قرار گرفت و من مشغول ناله کردن بودم تا انکه صبح شد و نور بالا رفت   وقتی صبحدم شد متوجه کلام انحضرت شدم که فرمود سینه ات شفا پیدا کرده و دیدم که سینه ام سالم است و اصلا سرفه نمیکنم و یک هفته هم بیشتر طول نکشید که وسائل ازدواج من با ان دختر فراهم شد از جائی که حسابش را نمیکردم و نداری ام همئ  به حال خود باقی است همانگونه که انحضرت فرموده بود

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 13:5 توسط کربلایی حسن بدری|


اما مردم! حالا که ما رفتیم بدونید، هر روز با آقام حرف می زدم ، و آقا بهم گفت: تو شهید می شی و ...
به گزارش مجله شبانه  باشگاه خبرنگاران، وبلاگ مهاجر جنوب در جدیدترین نوشته خود آورده است:

پنچ دقیقه قبل از اینکه برم یک نفر اومد کنارم نشست و گفت: آقا یه خاطره برات تعریف کنم؟

گفتم: بفرمائید!

عکسی به من نشون داد، یه پسر نوزده، بیست ساله ای بود، گفت: اسمش عبدالمطلب اکبری هست، این بنده خدا زمان جنگ مکانیک بود، در ضمن ناشنوا هم بود.

یک پسر عموش هم به نام غلامرضا اکبری شهید شده،‌ غلامرضا که شهید شد، عبدالمطلب سر قبرش نشست، بعد با زبون کرولالی خودش، با ما حرف می زد، ما هم گفتیم: چی می گی بابا؟! محلش نذاشتیم، هرچی سروصدا کرد هیچ کس محلش نذاشت.

دید ما نمی فهمیم، بغل دست قبر این شهید با انگشتش یه دونه چارچوب قبر کشید...
روش نوشت: شهید عبدالمطلب اکبری، بعد به ما نگاه کرد گفت: ‌نگاه کنید!... خندید، ما هم خندیدیم. گفتیم شوخیش گرفته، دید همه ما داریم می خندیم، طفلک هیچی نگفت؛ سرش رو انداخت پائین یه نگاهی به سنگ قبر کرد با دست پاکش کرد، سرش رو پائین انداخت و آروم رفت...
فرداش هم رفت جبهه. 10 روز بعد جنازه‌اش رو آوردند دقیقاً توی همین جایی که با انگشت کشیده بود خاکش کردند.

وصیت نامه اش خیلی کوتاه بود، اینجوری نوشته بود:
« بسم ا... الرحمن الرحیم ، یک عمر هرچی گفتم به من می خندیدند ، یک عمر هرچی میخواستم به مردم محبت کنم ، فکر کردند من آدم نیستم ، مسخره ام کردند ، یک عمر هرچی جدی گفتم ، شوخی گرفتند ، یک عمر کسی رو نداشتم باهاش حرف بزنم ، خیلی تنها بودم.
اما مردم! حالا که ما رفتیم بدونید، هر روز با آقام حرف می زدم ، و آقا بهم گفت: تو شهید می شی . جای قبرم رو هم بهم نشون داد، این رو هم گفتم اما باور نکردید! »http://www.yjc.ir/

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:50 توسط کربلایی حسن بدری|


خوشتر ز عيش و صحبت و باغ و بهار چيست هر وقت خوش که دست دهد مغتنم شمار پيوند عمر بسته به موييست هوش دار معني آب زندگي و روضه ارم مستور و مست هر دو چو از يک قبيله اند راز درون پرده چه داند فلک خموش سهو و خطاي بنده گرش اعتبار نيست                                                   ساقي کجاست گو سبب انتظار چيست کس را وقوف نيست که انجام کار چيست غمخوار خويش باش غم روزگار چيست جز طرف جويبار و مي خوشگوار چيست ما دل به عشوه که دهيم اختيار چيست اي مدعي نزاع تو با پرده دار چيست معني عفو و رحمت آمرزگار چيست                                                
  زاهد شراب کوثر و حافظ پياله خواست تا در ميانه خواسته کردگار چيست                                                  تعبیر: دم را غنیمت بدان و قانع باش. هیچکس نمیداند که عاقبت کار چیست. هرچه خدا بخواهد همان می شود. غم و اندوه برای دنیا کاری عبث و بیهوده است و بر سختی زندگی می افزاید.

نوشته شده در سه شنبه بیست و هشتم آذر ۱۳۹۱ساعت 11:10 توسط کربلایی حسن بدری|

ماجرای آشنایی آیت الله خزعلی با رهبر انقلاب؛

اگر آیت‌اله خامنه‌ای نبود، انقلاب از دست رفته بود

دعا می کنم پسرم هدایت شود


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 11:19 توسط کربلایی حسن بدری|


نوشته شده در دوشنبه بیست و هفتم آذر ۱۳۹۱ساعت 10:40 توسط کربلایی حسن بدری|


استجابت دعا، مانند هر پدیدۀ دیگری، قوانین آداب و شروطی دارد که با وجود آن آداب و شرایط است که دعا به اجابت می رسد و اگر آن شرایط موجود نباشد، یا مانعی در استجابت آن باشد که ما به آن علم نداریم، اگر چه سریع الاجابة ترین دعا هم باشد، باز ممکن است مورد اجابت واقع نشود.[۱]به هر حال چون ذکر متن دعاها در این خلاصه مقدور نیست، فقط به ذکر اسامی چند مورد که دارای اهمیت خاص هستند اشاره می شود...

بقیه در ادامه مطلب...

استجابت دعا، مانند هر پدیدۀ دیگری، قوانین آداب و شروطی دارد که با وجود آن آداب و شرایط است که دعا به اجابت می رسد و اگر آن شرایط موجود نباشد، یا مانعی در استجابت آن باشد که ما به آن علم نداریم، اگر چه سریع الاجابة ترین دعا هم باشد، باز ممکن است مورد اجابت واقع نشود.[۱] به هر حال چون ذکر متن دعاها در این خلاصه مقدور نیست، فقط به ذکر اسامی چند مورد که دارای اهمیت خاص هستند اشاره می شود:

۱٫ دعای توسل:

محمد ابن بابویه دعای توسل را از ائمه (ع) نقل کرده و گفته است که این دعا را در هیچ امری نخواندم، مگر آن که اثر اجابت آن را به زودی یافتم دعای توسل از دعاهای مشهور است که در شب های چهارشنبه خوانده می شود. در این دعا با توسل به چهارده معصوم (ع) و واسطه قرار دادن آنها به درگاه الاهی پس از اتمام دعا، حاجت خود را از خدا در خواست می کنیم. جملات صدر و ذیل آن چنین است: “اللهم انی اسئلک و اتوجه الیک بنبیک نبی الرحمة…”؛ خدایا من از تو می خواهم و روی می آورم به سوی تو، به پیامبرت، پیامبر رحمت… “یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله”؛ ای آبرومند نزد خدا، شفاعت کن برای ما نزد خدا.[۲]

۲٫ دعای فرج:

کفعمی درکتاب بلد الامین دعایی از حضرت علی (ع) نقل کرده که اگر شخص گرفتار، ترسیده، نگران و غم دیده، آن را بخواند، حق تعالی گشایش در کار او ایجاد می نماید، که ابتدا و انتهای این دعا چنین است:

“یا عماد من لا عماد له…”؛ ای پشتیبان کسی که پشتیبان ندارد… “و افعل بی ما انت اهله”؛ با من چنان کن که تو اهل آنی[۳]. و آن گاه پس از دعاء حاجت خود را بطلبد.

۳٫ دعای اسم اعظم:

سید علیخان شیرازی در کتاب کلم طیب می نویسد: اسم اعظم خدای تعالی آن است که افتتاح او “الله” و اختتام او “هو” است، هر که اسم اعظم خدای تعالی را روزی یازده بار ورد خود قرار دهد، هرآینه هر امر مهمّ جزئی و کلّی برای او آسان شود و آن اسم اعظم پنج آیه از پنج سوره مبارکه بقره، آل عمران، نساء، طه و تغابن است، با این ویژگی که حروف آن نقطه ندارد و تغییری در اعراب آنها صورت نمی گیرد:

الف. “الله لا إله إلا هو الحی القیوم … ” تا آخر آیة الکرسی.

ب. “الله لا اله الا هو …نزل علیک الکتاب …”.

ج. “الله لا إله ان هو لیجمعنکم …”.

د. “الله لا إله ان هو له الاسماء …”.

هـ. “الله لا إله الا هو و علی إلله…”. [۴]

۴٫ دعای مقاتل بن سلیمان از امام سجاد (ع):

امام سجاد (ع) به مقاتل بن سلیمان، دعایی را تعلیم داده، که مقاتل می گوید: هر کس این دعا را صد بار بخواند، دعایش مستجاب خواهد شد. ابتدا و انتهای این دعا چنین است: “الهی کیف ادعوک و انا…”؛ خدایا چطور بخوانم تو را و حال من منم… .”تفرج عنی فرجا عاجلا غیر اجل نفسک و رحمتک یا ارحم الراحمین” گشایش فوری بدون مدت دار، به من عطا کن به فضل و رحمت خودت، ای مهربان ترین مهربانان.[۵]

۵٫ دعای سریع الاجابة:

کفعمی در بلدالامین دعایی از امام موسی کاظم (ع) نقل کرده و فرموده: عظیم الشأن و سریع الاجابة است که جملات صدر و ذیل آن چنین است: “اللهم انی اطعتک فی احبّ الاشیاء الیک و هو التوحید”؛ خدایا من تو را اطاعت کردم در آن چه بیشتر دوست داری و آن یگانه دانستن تو است. “و ارزقنی من حیث احتسب و من حیث لا احتسبه، انک ترزق من تشاء بغیر حساب”؛ روزی ام ده، از آن جا که گمان می برم و از آن جا که گمان نمی برم؛ زیرا تو هر که را بخواهی بی حساب روزی می دهی؛ پس از اتمام دعا حاجت خود را بطلب.[۶]

۶٫ دعایی از امام صادق (ع) وارد شده که فرمود: هر کسی ده بار یا الله بگوید، به او گفته می شود، لبیک، حاجت تو چیست؟.[۷]

۷٫ دعایی دیپر از امام جعفر صادق (ع) که هر کس یا رب یا الله بگوید به گونه ای که تا نفس او قطع شود، گفته می شود لبیک حاجت تو چیست؟.[۸]

همه این دعاها را مرحوم شیخ عباس قمی  در کتاب مفاتیح الجنان، فصل پنجم آورده است.

لازم به تذکر است که برای حاجت های خاص، دعاهای خاصی وارد شده است که برای کسب اطلاع از آنها می توانید به کتاب مفاتیح الجنان مراجعه کنید.


[۱] برای آگاهی بیشتر در باره ی دعا آداب و شرایط آن رجوع کنید به نمایه های:

الف. شرایط حتمی استجابت دعا، سؤال شماره ۱۹۷ سایت اسلام کوئست.

ب. نحوه و چگونگی تشخیص مصلحت در دعا، سؤال شماره ۷۲۱ سایت اسلام کوئست.

[۲] مفاتیح الجنان، دعای توسل، ص ۲۲۵٫

[۳] همان؛ دعای فرج.

[۴] همان، آیات اسم اعظم، ص ۲۲۴٫

[۵] همان، دعای مقاتل بن سلیمان، ص ۲۳۶٫

[۶] مفاتیح الجنان، دعای سریع الاجابة، ص ۲۳۷ و ۷۵۴٫

[۷] اصول کافی، کتاب الدعاء، باب: هر کس ده بار یا الله بگوید.

[۸] همان، باب هر کس یا الله یا رب بگوید تا نفس بند آید.


منبع: اسلام پدیا

http://www.velayat1389.mihanblog.com/post/744

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:55 توسط کربلایی حسن بدری|


تعبیر خواب دیدن رقص در خواب

اللهم صل علی محمد وال محمد وعجل فرجهم

 رقص

چون معبران پاي کوبيدن را در خواب خوب نمي دانند رقص را نيز مصيبت و غم و رنج تعبير کرده اند. رقص در خواب اگر به معناي پاي کوفتن باشد خوب نيست واگر فقط حرکت دست باشد طلب کردن و خواستن است و احساس نياز است به ديگران اما نه چندان شديد. چنانچه در خواب ببينيد مردمي دسته جمعي مي رقصند غم و رنجي عمومي پديد مي آيد که شامل حال همه آنها که مي رقصند مي شود و اگر کسي مي رقصد و ديگران دست مي زنند او گرفتار مصيبت و بلا مي شود و آنها که دست مي زنند در غم او اندوهگين مي شوند. اگر کسي ايستاده يا نشسته در خواب با حرکت دست برقصد نشان آن است که به ديگران نيازمند مي شود و اگر بيننده خواب ببيند که مي رقصد و جست و خيز مي کند گرفتار غم و مصيبت و بلا مي شود و اگر ببيند نشسته يا ايستاده دستها را به عنوان رقص مي جنباند نيازمند و وامدار مي گردد. رقصيدن براي زنان بد نامي و رسوايي و بي آبرويي است و چنانچه زني در خواب ببيند که مي رقصد بد نام و انگشت نما مي شود. سر زبان ها مي افتد و مردم پشت سر او بد خواهند گفت.

 

منبع :         http://www.ayeneh.net/

علائم ظهور را در لینک زیر ببینید

http://hassanbadry.blogfa.com

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:54 توسط کربلایی حسن بدری|


رسول اکرم (ص) :


برترين ايمان آن است كه معتقد باشي هر كجا هستي خداوند با توست.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:53 توسط کربلایی حسن بدری|


امام حسين (ع) :


به درستي كه من مرگ را جز سعادت نمي بينم و

 زندگي با ستمكاران را جز محنت نمي دانم

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:53 توسط کربلایی حسن بدری|


امام صادق علیه السلام :


هركس نماز را سبك بشمارد ،

 به شفاعت ما دست نخواهد يافت.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:53 توسط کربلایی حسن بدری|


حضرت فاطمه (س) :

زاهد ترين مردم كسي است كه حرام را وانهد

، كوشاترين مردم تارك گناهان است.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:52 توسط کربلایی حسن بدری|


امام علي (ع) :


ناتوان ترين مردم كسي است كه در به دست

 آوردن دوست ناتوان است ، و از او ناتوان تر

كسي است كه دوستان خود را از دست بدهد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:52 توسط کربلایی حسن بدری|


امام رضا علیه السلام :


مبادا اعمال نيك را به اتكاي دوستي آل محمد(ص) رها كنيد،

 مبادا دوستي آل محمد(ص) را به اتكاي اعمال صالح از دست

بدهيد، زيرا هيچ كدام از ايـن دو ، به تنهايي پذيرفته نمي شود.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:52 توسط کربلایی حسن بدری|


امام سجاد (ع) :

نماز قلعه و دژ محكمي است كه نمازگزار

 را از حملات شيطان نگاه مي دارد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:52 توسط کربلایی حسن بدری|


پيامبر اكرم (ص) :


حقيقتاً آنچه (از نعمتها و رضوان) كه در نزد خداوند

 است جز با طاعت و فرمانبرداري از او بدست نمي آيد

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:51 توسط کربلایی حسن بدری|


امام رضا علیه السلام :


آن كسي كه نفسش را محاسبه كند،

سود برده است و آن كسي كه از محاسبه

 نفس غافل بماند، زيان ديده است.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:51 توسط کربلایی حسن بدری|


امام علي (ع) :


گناهي كه تو را پشيمان كند، بهتر از كار نيكي

است كه تو را به خودپسندي وا دارد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:50 توسط کربلایی حسن بدری|


با خامنه ای کسی نگردد گمراه
او در شب فتنه می درخشد چون ماه
 در هر نفسم برای او میخوانم
لا حول و لا قوه الا بالله

آیت الله نوری همدانی


شجاعت ورهبری آیت الله خامنه ای


 در دنیا بی نظیر است

 


 
 

 

 
 
کپی برداری از مطالب این وبلاگ  با ذکر منبع مربوطه بلا مانع است  
 
 
اللهم صل علی محمد و ال محمد وعجل فرجهم
 
سید علی مظلوم جانم بفدایت
 
 
گفتند كه عاشقي و آرام نه ای
 
در باب خيال و خم ابروي كه‌اي
 
گفتند بگو؛ به قصد قربت گفتم
 
سيد علي الحسيني الخامنه‌اي
 
انشالله انشالله این همان سید خراسانی است انشالله
 
 

 

واینهم بشارتی بر نزدیک بودن ظهور  

« از مسند احمد از پیامبر (ص) نقل شده است: مردی در حجاز حکومت

 خواهد کرد که اسمش چون اسم حیوان است؛ هنگامی که او را

از دور ببینی، تصور می کنی که در چشمش کژی (انحراف) وجود

 دارد و هنگامی که به او نزدیک می شوی، در چشمش چیزی نمی بینی؛

 بعد از او برادرش که نامش عبدالله است، خلافت  می نماید؛  وای

  بر  شیعه ي ما از او..  سپس سه مرتبه تکرار کردند: خبر مرگش را

 به من بشارت دهید تا من ظهور حجت را به شما بشارت دهم. »


پیامبر اکرم (ص) :


اگر خداوند بوسيله تو يك نفر را هدايت كند براي تو

بهتر است از دنيا و هر آنچه در آن است.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:49 توسط کربلایی حسن بدری|


دجال کیست

اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم

دجــــــــــــال کیست

دراین وقت اصبغ بن نباته برخواست و عرضکرد یا امیرالمومنین  دجال کیست فرمود دانکه دجال صائدبن صید است شقی کسی است که ادعای او را تصدیق کند و سعادتمند کسی است که او را تکذیب نماید از شهری که آنرا اصفهان میگویند و قریه ای که معروف به یهودیه است بیرون می اید چشم راست ندارد و چشم دیگرش در پیشانی اوست و مانند ستاره صبح میدرخشد چیزی درچشم اوست که گویی به خون امیخته است در پیشانی وی نوشته است این کافر است هر شخص با سواد و بیسواد انرا میخواند داخل دریاها میشود و افتاب با او میگیرد در جلو رویش کوهی از دود است و پشت سر او کوهی سفید ی است که مردم انرا طعام گندم میبینند وی در یک قحطی سختی میاید و برالاغ سفیدی سوار است یگ گام الاغش یک میل راه است زمین زیر پای او نوردیده میشود از هیچ ابی نمیگذرد مگر اینکه تا روز قیامت خشکیده میشو.د با صدای بلند خود چنان ندا درمیدهد که از مشرق تا مغرب جن و انس و شیاطین صدای او را میشنوند میگوید ای دوستان من بیایید بسوی من  منم ان کسی که بشر را افریدم و اندام انها را منتعادل و متناسب نمدم و روزی هرکسی را تقدیر نموده و همه را بیافتن ان راهنمایی میکنم من ان خدای بزرگ شما هستم

دجال دشمن خدا دروغ میگوید او یک چشم دارد و غذا میخورد و دربازارها راه میرود و فنا پذیر است  غالب  پیروان او دران روز

اولاد زنا هستند و چیز سبزی ی برسر و دوش دارند خداوند اورا درتلی درشام معروف به تل افیق سه ساعت از روز جمعه برامده بدست کسی که عیسی بن مریم پشت سر ا.و نماز میگذارد میکشد بدانید که بعد از ان حادثه بزرگی روی میدهد عرضکردم یا امیرالمومنین ان حادثه چیست فرمود ان امدن  دابه الارض است از سمت صفا   انگشتر سلیمان و عصای موسی  با اوست ان انگشتر را بر روی هر مومنی که میگذارد در جای ان نوشته میشود این مومن حقیقی است و بر روی هر کافری بگذارد نوشته میشود این کافر حقیقی است تا جائیکه مومنئ صدا میزند ای کافر وای برتو و کافر صدا میزندخوش بحالت ای مومن دوست داشتم من هم امروز مثل تو بودم و بچنین سعادتی برسم سپس دابه الارض سر خود را بلند میکند و مردمی که در بین مشرق و مغرب هستند بعد از طلوع خورشید از جانب مغرب باذن خدا او را میبینند در انوقت توبه برداشته میشود نه توبه ای قبول و نه عملی بسوی خدا بالا میرود و ایمان کسی که پیشتر ایمان نیاورده یا درحال ایمان خیری کسب نکرده بود بحال صاحبش سودی ندارد انگاه حضرت فرمود از انچه بعد ازان روی میدهد از من نپرسید زیرا حبیبم رسولخدا بامن عهد بسته که جز به عترت خود اطلاع ندهم

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:48 توسط کربلایی حسن بدری|

تعبیر خواب دیدن مورچه   و مگس در خواب  اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم  مورچه و موريانه نيز از حشرات مزاحم و زيانکار هستند و تعبيري در حدود ملخ دارند. روي هم رفته ديدن آن ها هم در خواب خوب نبست و زيان است و آسيب و گزند و شايد آفت و بلا و مصيبت البته اگر تعدادشان فراوان باشد  >> مگس  اگر در خواب ببينيم مگسي در چاي يا شربت يا غذاي ما افتاده در روزهاي آينده کراهتي در ما پديد مي آيد. کمتر اتفاق مي افتد که يک مگس را تنها در خواب ببينيم غالبا دسته مگس ها در فضاي خانه و اتاق پرواز و وز وز مي کنند. شنيدن صداي مگس در خواب نشان آن است که آدم هاي بي شخصيت و ولنگار درباره شما داوري مي کنند و ياوه مي گويند و سعايت آن ها چنان فاقد ارزش و اعتبار است که گوئي وزوز مگس شنيده مي شود. اگر در خواب ديديد مگسي گرد سر شما پرواز مي کند مزاحمي در زندگي شما پيدا مي شود و اگر آن مگس صدا داشت کسي از ديگري نزد شما بد مي گويد و رغبت مي کند و مي خواهد آبروي شخص ثالث غايبي را خدشه دار کند. اگر دسته اي از مگس ها را ديديد که در اتاق يا در اطراف شما هستند جمعي مردم دون و پليد گرد شما را مي گيرند و ضمن اين که نيت سو استفاده دارند مزاحمت ايجاد مي کنند. اگر ديديد لاشه گوسفندي هست و مگس هاي بسياري بر آن نشسته اند جمعي مفتخور مگس صفت در صدد تصاحب مالي هستند. اگر لاشه و گوشت متعلق به شما باشد مال شما در معرض تجاوز است، روي هم رفته مگس ها در خواب مزاحم و مفتخور و بي ارزش هستند در ضمن لجباز و سمج.  منبع اینه  علائم ظهور را اینجا ببینید

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:47 توسط کربلایی حسن بدری|


تعبیرخواب دیدن میوه در خواب


ديدن ميوه به طور عام در خواب خير و برکت و نعمت است ولي ميوه ها يک تعبير خاصي دارند که در جاي خود نوشته شده مثل انگور، آلو، سيب، گلابي و غيره اما اگر در خواب سبدي ميوه ديديد بي آن که تشخيص دهيد چه نوع ميوه اي است نعمت و خير و برکت است چه شما به ديگري بدهيد يا از کسي بگيريد.

علائم ظهور را اینجا ببینید

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:46 توسط کربلایی حسن بدری|


تعبیر خواب   سایت  تعبیر خواب   جماع کردن   نزدیکی کردن  با زن


جماع در خواب تحصيل فراغت و کسب آسودگي است و اين بستگي دارد به موقعيت و شرايطي که در بيداري دارا مي باشيد. اگر غمگين هستيد از غم فارغ مي شويد و اگر بدهي داريد اداي دين مي کنيد، اگر غصه مسافر دور افتاده را داريد از او خبر مي رسد و خوشحالتان مي کند و بالاخره اگر قهر هستيد آشتي مي کنيد. خواب جماع مي تواند در مرحله نخست يک خواب شيطاني باشد که در چنين صورتي فاقد تعبير است چون کليه خواب هاي شيطاني تعبير ندارند. معبران در مورد جماع در خواب صفحه ها مطلب نوشته اند که با ابراز شرمندگي من قبول ندارم و نمي پذيرم مگر آنچه را که در بالا نوشتم. چنانچه ديدن جماع در خواب به اهتلام منتهي شود يک خواب شيطاني مطلق است و بدون تعبير و چنانچه به اهتلام نپيوندد صرفا از غم است و لاغير.

منبع :

http://www.ayeneh.net

علائم  ظهور  را اینجا ببینید

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:45 توسط کربلایی حسن بدری|


تعبیر خواب دیدن گریه کردن در خواب

گریه در خواب دو نوع است و خارج از این دو نوع به ندرت اتفاق می افتد خواب گریه ببینیم. یک وقت هست که در خواب گریه می کنیم و این گریه فیزیکی است. چنان هق هق می گرئیم یا خودمان به سبب شدت گریستن بیدار می شویم یا اطرافیان ما را بیدار می کنند و می گویند در خواب گریه می کردی. دانشمندان و روانکاوان دریافته اند که این گریه یک تحریک شدید عصبی است و از نظر علم تعبیرخواب به هیچ وجه تعبیر ندارد. تحریکات عصبی گاه موجب خنده می شود و گاه سبب گریه و این هر دو حالت چنان واکنشی ایجاد می کند که اگر کسی در کنار ما بیدار باشد می فهمد یا می بیند که در خواب ما می خندیم یا گریه می کنیم. اما گریه دیگری هست که روانی و روحی و صرفا رویاست. یعنی در خواب خودمان را می بینیم که گریه می کنیم یا دیگری اشک می ریزد. این نوع گریستن در خواب تعبیر دارد. گریستن در خواب شادی و خرمی و فرح و انبساط است . چنانچه در خواب ببینیم گریه می کنیم در روزهای آینده خوشحال می شویم و حادثه ای خوب برای ما اتفاق می افتد. اگر در خواب ببینیم که دیگری گریه میکندخبری خوش به ما می رسد ولی اگر در رویای خویش ببینیم که کسی می خندد و بعد از خنده بلافاصله گریه میکندو بعد به قهقهه می خندد خوب نسیت.نه برای آن کسی که می خندد و گریه می کند و نه برای ما که بیننده خواب هستیم. اگر در خواب ببینیم کسی که مرده است گریه می کندخوب است و جای نگرانی نیست

علائم ظهور را اینجا ببینید

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:45 توسط کربلایی حسن بدری|


تعبير خواب ديدن نماز خواندن در مسجد

1938مسجد خير و صلاح و تقوي و پرهيزگاري است و تقرب به اهل علم و دانش. چنان چه در خواب ببينيد در مسجد هستيد و نماز مي گذاريد کاري بزرگ و خوب انجام مي دهيد. اگر وامداري يا محبوسي يا بيماري در خواب ببيند که در مسجد نماز مي گذارد و اين مبنا بر مبناي صدق گذاشته مي شود از سختي و بدبختي نجات مي يابد. اگر کسي ببيند در مسجد نماز مي گذارد يا در وضو خانه وضو مي گيرد که بعدا نماز را اقامه کند زن مي گيرد و زن او پارسا و اهل دين خواهد بود. اگر بيننده خواب رو به قبله در خواب نماز مي گذارد کاري بر مبناي درست انجام مي دهد و اين کاري است خوب و خداپسندانه و اگر ببيند در جهتي غير از قبله نماز مي خواند کاري خلاف انجام مي دهد و اين کاري است که او را خسران دنيا و عاقبت نصيب مي کند. اگر ببينيد خانه شما مسجد شده به بزرگي و مجد و عظمت مي رسيد و اگر ببينيد در مسجد خانه گزيده و اقامت کرده ايد از بزرگي حمايت مي طلبيد و او شما را مورد عنايت و حمايت قرار مي دهد.

علائم ظهور را اینجا ببینید

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:44 توسط کربلایی حسن بدری|


تعبیر خواب دیدن مدفوع در خواب


غايط، يا مدفوع انسان چيزي است که در خواب ها بسيار ديده مي شود و غالب مراجعه کنندگان به معبران در اين باره سئوال مي کنند و اهل تعبير نيز فراوان در اين باره حرف زده و نوشته اند. اين شهرت دارد که مي گويند غايط در خواب پول است و به خصوص پول نقد. اين تا حدودي مي تواند درست باشد چون ديدن آن در خواب خوب است اما پول نيست. ابن سيرين نگاشته که ديدن غايط در خواب رهايي از غم و رنج است و مجلسي رحمه الله عليه معتقد است ديدن غايط در خواب خوب است چون بيننده خواب از همه غم ها و رنج ها برهد و قرضش ادا شود. در نفايس الفنون و عرايس العيون مي خوانيم که غايط مالي است که ظن حرام بودن آن وجود دارد. غايط کردن از غم رها شدن است. اين گمان که غايط در خواب پول مي باشد زياد است. آنها که در خانواده ها به طور سنتي خواب تعبير مي کنند غايط را پول مي دانند و شهرت پول بودن آن از همين جا ريشه گرفته و جالب اين که آن را پول و مال شمرده اند. ديدن غايط در خواب پول و مال نيست رهايي از غم و رنج و اندوه است و چون پول يکي از عوامل تخفيف دهنده آلام ماست تعبير پول را به غايط نسبت داده اند. ضمنا اگر غم و رنج، از بي پولي باشد رهايي از آن با پول ميسر است که مي تواند غايط در اين جا پول باشد

علائم ظهور را اینجا ببینید

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 12:43 توسط کربلایی حسن بدری|


این عکس متعلق است به سکانس ورود مریمِ خردسال به معبد اورشلیم که از به یادماندنی ترین بخش های سریال مریم مقدس است.

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 10:5 توسط کربلایی حسن بدری|

نوشته شده در یکشنبه بیست و ششم آذر ۱۳۹۱ساعت 9:23 توسط کربلایی حسن بدری|

سخنرانی استاد پناهیان در رابطه با عناصر ظهور....


قسمت اول


نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 20:0 توسط کربلایی حسن بدری|


دیپلمات کارکشته نیاز این روزهای کشور
گویند که "رنگ رخساره خبر می دهد از سّر درون". جلیلی کم حرف است و متفکر و متین. ظاهری ساده و کلامی نافذ دارد. شاید به همین جهت باشد که دیپلمات های کارکشته ای چون سولانا و اشتون، هنوز به کُنه و بطن وجودی او پی نبرده اند!
"صراط" - گذر ایام و تورق تقویم، زمان را به سوی 24 خرداد ماه 1392 پیش می برد و تکاپوهای انتخاباتی را فزونی می بخشد. در این میان یکی صحبت از «طرح وحدت ملی» به میان می آورد و دیگری «طرح مناسک» به اجرا می گذارد. آن یکی «طرح دولت بی پایان» را در دستور کار قرار داده است و جناح دیگری، هنوز به «اجماع» نرسیده اند!
احمدی نژاد هم هر چند از یک سو می گوید لحظه ای به انتخابات فکر نمی کند اما از سوی دیگر دوباره صحبت از لیست مفسدان کرده و مردم را تشنه شنیدن نام آنها و در این رابطه . وی دیروز در مراسم افتتاح طرح های عمرانی خراسان رضوی ادعا کرد: "300 نفر در کشور 60 درصد پول‌های کشور را در جیب خود گذاشته و پس نمی‌دهند."
به گزارش سرویس سیاسی صراط؛ به نظر می رسد باید اینک که چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری زمان باقیست کاری کرد و قدمی برداشت و با تدبیر و بدور از هیجانات کاذب سیاسی افراد را آنالیز و سنخیت آنها را با جایگاه ریاست جمهوری ایران مورد بررسی قرار داد تا شاید بتوان به نتیجه ای مطلوب رسید.
ایران اسلامی سال 1391 با موقعیت ژئوپولتیکی و شرایط سیاسی خاص آن و با نظر به تئوری مقاومت در انقلاب اسلامی ، نیازمند یک ارتباط مدبرانه ، بدور از احساس و کاملا علمی در قبال تحولات دنیا دارد ، چرا که در سالهای اخیر بخوبی مشاهده کرده ایم عملکرد احساسی و گاها بدور از تدبیر برخی از مسئولین در عرصه دیپلماسی، هزینه های سنگینی را در داخل کشور برای زندگی روزمره مردم در بر داشته و در آینده هم شاهد خواهیم بود مغایرت برخی رفتارهای امروز مسئولان در عرصه دیپلماسی با فلسفه انقلاب اسلامی چه آثار و تبعات جبران نا پذیری را برای کشور بجای خواهد گذاشت.
فلذا با توجه به نقش مهم دانش دیپلماسی در اداره کشور و آسیب های جدی عدم توجه به این مقوله بر روی زندگی مردم ، لازم است بر روی شخصیت های دیپلماتیک کشورمان تمرکز بیشتری داشته باشیم ، چرا که دور از ذهن نیست ظهور یک دیپلمات کارکشته در جایگاه ریاست جمهوری ایران بتواند تحول عظیمی در نوع روابط ایران با کشورهای جهان و بالطبع فضای داخلی کشور ایجاد کند.

اما فارغ از تمام جنجال ها و بدور از حاشیه ها، هستند افرادی که خدمت به کشور و ملت شان را بر منازعات زودهنگام و بی ثمر سیاسی ارجح می دانند و بجای تقابل در جبهه داخلی، بعنوان خط شکنان جبهه خارجی جمهوری اسلامی خدمت می کنند.
افرادی که دیروز، بعنوان دیدبان انقلاب اسلامی، صدامیان را رصد می کردند؛ امروز نیز در رسته دیپلمات های کارکشته و مجرب، جهانخواران و مستکبران را تحت نظر دارند.

زاده مشهد الرضاست و دانشجوی امام صادق(ع). 18 سال در وزارت خارجه، مشق سیاست کرده و بر دیپلماسی خارجی خاتم النبیین(ص) تسلط دارد چرا که موضوع پایان نامه دکتری خویش را معطوف به دکترین سیاست خارجی نبی مکرم اسلام قرار داده است .
تجارب مفید و حُسن سوابق این دیپلمات، موجب آن شد که رهبر معظم انقلاب، مسئولیت خطیر نمایندگی شان در شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی را به شخص ایشان واگذارند.

گویند که "رنگ رخساره خبر می دهد از سّر درون". جلیلی کم حرف است و متفکر و متین. ظاهری ساده و کلامی نافذ دارد. شاید به همین جهت باشد که دیپلمات های کارکشته ای چون سولانا و اشتون، هنوز به کُنه و بطن وجودی او پی نبرده اند!
قدم های لنگانش نشان می دهد که در زندگی او، مصالح ملی بر منافع شخصی مقدمند.
بیاد آورید سخنان شورانگیزش را در سوم خرداد امسال که در جمع تیم مذاکره کننده غربی و ایضاً حضار خارجی اظهار داشت: «خانم ها و آقايان! مي دانيد امروز چه روزي است؟! سوم خرداد، يعني دقيقا همان روزي كه 30 سال پيش خرمشهر را از اشغال عراق دوران صدام آزاد كرديم.»

جلیلی اما سابقاً درباره انتخابات نیز اظهاراتی داشته است. وی در جمع اعضای جنبش عدالتخواه دانشجویی در پاییز 83 اینگونه عنوان می کند: «به نظر من اختیارات رئیس‌جمهور در کشور ما خیلی مغفول واقع شده است، به نظر من قدرت‌مند ترین فردی که می‌تواند در عرصه‌ی خدمت به مردم و کار اجرایی باشد، رئیس‌جمهور است. کشوری که این همه سازمان و دستگاه‌های عریض و طویل دولتی دارد، رئیس‌جمهور می‌تواند عزل کند، نصب کند، کار بخواهد، مطالبه کند، کارآمدی بخواهد، ارزیابی بخواهد، برنامه بخواهد و آن‌ها را فعال کند.»

حالا چند سالی هست که نام دکتر سعید جلیلی بیشتر بر سر زبانها افتاده است و از وی بعنوان یکی از چهره های انقلابی و آکادمیک یاد می شود که همیشه ضمن اینکه با منطق و خونسردی مواضع انقلابی اش را در عرصه بین المللی اتخاذ داشته ، کمترین هزینه را برای کشور به بار آورده و با پرهیز از مواضع احساسی و عجولانه ، منافع ملت را به بهترین شکل دنبال کرده است.
با این وجود غافل شدن ازشخصیت پخته و بین المللی جلیلی نوعی غفلت از سرمایه های انقلاب محسوب می شود و انتظار می رود بدور از هرگونه انتخاب عجولانه و جانبداریهای غیرمنطقی به همه نیروهای حاضر در کشور که استعداد حضور در جایگاه ریاست جمهوری را دارند توجه کنیم.
http://www.seratnews.ir

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:55 توسط کربلایی حسن بدری|
ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 19:52 توسط کربلایی حسن بدری|


شخصيت حضرت رقيه ، واقعيت يا تحريف ؟http://axgig.com/images/02863261469025923509.gif
نام گذاری حضرت رقيه (عليهاالسلام )

رقيه از رقی به معني بالا رفتن و ترقی گرفته شده است . (1)

 گويا اين اسم لقب حضرت بوده و نام اصلی ايشان فاطمه بوده است ؛ زيرا

نام رقيه در شمار  دختران امام حسين( عليه‏ السلام ) کمتر به چشم مي‏خورد و به

اذعان برخی منابع احتمال اين که ايشان همان فاطمه بنت الحسين (عليه‏السلام)

 معروف به فاطمه صغری باشد ، وجود دارد . (2)

 در واقع ، بعضی از فرزندان

 امام حسين (عليه‏السلام) دو اسم داشته ‏اند و امکان تشابه اسمی نيز

 در بين فرزندان آن حضرت وجود دارد .

گذشته از اين ، در تاريخ نيز دلايلی بر اثبات اين مدعا وجود دارد ؛ چنانچه در

 کتاب تاريخ آمده است :

در ميان کودکان امام حسين (عليه‏السلام) دختر کوچکي به نام فاطمه بود و

 چون امام حسين (عليه‏السلام) مادر بزرگوارشان را بسيار دوست مي‏داشتند ،

هر فرزند دختری که خدا به ايشان مي‏داد ، نامش را فاطمه مي‏گذاشت .

 همان گونه که هرچه پسر داشتند ، به احترام پدرشان امام علی (عليه‏السلام)

 وی را علی مي‏ناميد (3)

 گفتنی است سيره ديگر امامان نيز در نام گذاری فرزندانشان چنين بوده است .

پيشينه تاريخی نام رقيه

اين نام ويژه تاريخ اسلام نيست ، بلکه پيش از ظهور پيامبر گرامی اسلام  نيز

 اين نام در جزيرة العرب رواج داشته است ؛ به عنوان نمونه ، نام يکی
 از دختران هاشم (نيای دوم پيامبر) رقيه بود که عمه حضرت عبداللّه‏

 پدر پيامبر اکرم (صلی‏ الله‏ عليه ‏وآله و سلم ) به شمار می آید (4)

نخستين فردی که در اسلام به اين اسم ، نام گذاری گردي د، دختر

 پيامبر اکرم (صلی‏ الله‏ عليه ‏وآله و سلم ) و حضرت خديجه بود ؛ پس از

اين نام گذاری ، نام رقيه به عنوان يکی از نام‏های خوب و زينت بخش اسلامی درآمد

اميرالمؤمنين علی (عليه‏السلام) نيز يکی از دخترانش را به همين اسم ناميد

 که اين دختر بعدها به ازدواج حضرت مسلم بن عقيل (عليه‏السلام) درآمد

اين روند ادامه يافت تا آن جا که برخی دختران امامان ديگر مانند امام

حسن مجتبی (عليه‏ السلام) ، امام حسين (عليه‏السلام) و دو تن از دختران

امام کاظم (عليه‏السلام) نيز رقيه ناميده شدند .

گفتني است، برای جلوگيری از اشتباه ، آن دو را رقيه و رقيه صغری مي‏ناميدند .(5)

مادر حضرت رقيه( سلام الله علیها )

بر اساس نوشته ‏های بعضی کتاب‏های تاريخی ، نام مادر

حضرت رقيه (عليهاالسلام) ، امّ اسحاق است که پيش‏تر همسر امام حسن مجتبی
 (عليه‏السلام) بوده و پس از شهادت ايشان ، به وصيت امام حسن (عليه‏السلام) به

عقد امام حسين (عليه‏السلام) درآمده است . (6)

مادر حضرت رقيه(عليهاالسلام) از بانوان بزرگ و با فضيلت اسلام به شمار می‏ آيد .

بنا به گفته شيخ مفيد در کتاب الارشاد ، کنيه ايشان بنت طلحه است .(7)

نويسنده معالي السبطين ، مادر حضرت رقيه (عليهاالسلام) را شاه زنان(شهربانو)

 دختر يزدگرد سوم پادشاه ايرانی ، معرفی مي‏کند که در حمله مسلمانان به ايران اسير

 شده بود . وی به ازدواج امام حسين (عليه‏السلام) درآمد و مادر گرامی
 حضرت امام سجاد (عليه‏السلام) نيز به شمار می‏ آيد . (8)

اين مطلب از نظر تاريخ نويسان معاصر پذيرفته نشده ؛ زيرا ايشان هنگام تولد

امام سجاد (عليه‏السلام) از دنيا رفته و تاريخ درگذشت او را 23 سال پيش از

 واقعه کربلا ، يعني در سال 37 ه . ق دانسته ‏اند .

از اين رو، امکان ندارد او مادر کودکی باشد که در فاصله سه يا چهار سال پيش

از حادثه کربلا به دنيا آمده باشد .

اين مسأله تنها در يک صورت قابل حل مي‏باشد که بگوييم شاه زنان کسی غير از

 شهربانو ( مادر امام سجاد (عليه‏السلام) ) است .

سرمنشأ تشکيک در وجود حضرت رقيه (سلام الله علیها )

نکته مهم درباب پذيرش يا عدم پذيرش پديده های تاريخ اينکه نمی توان با

قطع و يقين اظهار نمود که اکثر مخالفان وجود حضرت رقيه سلام الله علیها در کربلا

از روی عناد يا مشکل عقيدتی به ابراز آن پرداخته اند .

برخي از دلايلي که مي توان بدان اشارتی داشت :
 1 . کمبود امکانات نگارشی
در باب نگارش قرآن يکی ازپيچيدگيهای بحث بازگشت مسأله نگارش به نبود

اسلوب مشخصی از قبيل نبود نقطه ، علائم آوايی و حرکات و ... در نگارش

بوده است که در بحث حاضر نيز خود را به خوبی نشان می دهد .

  2 - کم توجهی به ثبت و ضبط جزئيات رويدادها

      3 - فشار حکومت بر سيره نويسان

فشار حکومت بر سيره نويسان و وارد کردن اغراض سياسی خود در نوشته جات

يکی از دلائل مهم حقيقت پوشی تاريخی است .

4 - فقر منابع تاريخی
به دليل تاخت و تازهای دوران مغولها و ... بسياری از منابع اصيل تاريخی
 چه سنی و شیعه يا به تاراج رفته و يا در جريان کتابخانه سوزيهای
 بزرگ محو و نابود شده اند .

5 - همنامی فرزندان امام حسين(علیه السلام )

امام حسين (عليه‏السلام) به دليل شدت علاقه به پدر بزرگوار و مادر گرامي‏شان ،

نام همه فرزندان خود را فاطمه و علی مي‏گذاشتند . اين امر خود منشأ بسياری از

 سهوِ قلم‏ها در نگاشتن شرح حال زندگانی فرزندانِ

 امام حسين (عليه‏السلام) گرديده است.

بررسي ديدگاهها درباب وجود حضرت رقيه (سلام الله علیها ) در کربلا

تذکر: گاهي درمورد وجود حضرت رقيه (سلام الله علیها ) شبهات و ترديدهايی
 مطرح می شود که نام ايشان در اکثر کتب نيامده و يا نامهای مشترک و مشابهی در

 آنها به چشم می خورد که با توجه به آن نمی توان به طور حتم بر وجود دختری
 به اين نام اطمينان داشت .

در پاسخ بايد متذکر شد که عدم ذکر نام رقيه در برخی منابع تاريخی نمی تواند دليل

 بر خرافه بودن اين شخصيت باشد ؛ چرا که وجود نامهای اشتهاری (کنيه و لقب)

 در کنار نام اصلی افراد از رسومات رايج عرب است و همان گونه که عده ای
 معتقدند ، حضرت رقيه (سلام الله علیها ) همان فاطمه صغری است که نامش

در بسياری از تواريخ ذکر شده است .

علاوه بر اينکه بر نام رقيه در کتاب شريف لهوف سيد بن طاووس و نيز

 ساير کتب تصريح شده است .

مرحوم شيخ علی فلسفی در کتاب حضرت رقيه (سلام الله علیها ) می گويد در

 بيش از بيست کتاب ، نام ايشان را رقيه ديده است .

1 - حائری صاحب کتاب معالی السبطين

در کتاب معالی السبطين حائری آمده است :

« کانت للحسين(علیه السلام ) بنت صغيره .... تسمی رقيه و کان لها ثلاث سنين(9)

تعبير تسمی رقيه نشان دهنده اين مطلب است که رقيه نام اصلی ايشان نبوده بلکه

به اين اسم معروف بوده است .

2 - ابن ابی مخنف

ابن ابی مخنف نيز در مقتل الحسين درباره وداع

حسين بن علی (علیه السلام ) مي نويسد :

 ثم نادی يا ام کلثوم و يا زينب و يا سکينه و يا رقيه و يا عاتکه و يا صفيه... (10)

3 - شيخ بهايی

شيخ عباس قمي در نفس المهموم و منتهی الامال ، ماجرای شهادت حضرت رقيه

(عليهاالسلام) را از آن کتاب کامل شيخ بهايي نقل مي‏کند . هم چنين بسياری
 از عالمان بزرگوار مطالب اين کتاب را مورد تأييد ، و به آن استناد کرده‏ اند .

4 - سيد بن طاووس

وی مي‏نويسد :

شب عاشورا که حضرت سيدالشهداء (عليه‏السلام) اشعاری در بی وفايی
 دنيا مي‏خواند ، حضرت زينب (عليهاالسلام) سخنان ايشان را شنيد و گريست .

امام (عليه‏السلام) او را به صبر دعوت کرد و فرمود :

خواهرم ، ام کلثوم و تو ای زينب ! تو ای رقيه و فاطمه و رباب !

سخنم را در نظر داريد [ و به ياد داشته باشيد ] هنگامی که من کشته شدم ،

 براي من گريبان چاک نزنيد و صورت نخراشيد و سخنی ناروا مگوييد

 [ و خويشتن دار باشيد ] بنابر نقل ايشان ، نام حضرت رقيه (عليهاالسلام)

بارها بر زبان امام حسين (عليه‏السلام) جاری شده است .

5 - طريحی در کتاب منتخب

وی سن حضرت رقيه (عليهاالسلام) را سه سال بيان نموده است . پس از او ،

 فاضل دربندی (وفات : 1286 ه . ق) که آثاری هم چون اسرار الشهادة و خزائن

 دارد مطالبی را از منتخب طريحی نقل کرده است .

بعدها سيد محمد علی شاه عبدالعظيمی ( وفات : 1334 ه . ق) در

 کتاب شريف الايقاد ، مطالبي را از آن کتاب بيان کرده است .

 البته ديدگاه اول که از علامه حايری (وفات 1384 ه . ق) نقل شد از کتاب

 معالی السبطين از کتاب منتخب طريحی بهره برده است .

در کتاب احقاق الحق نيز آمده است :

 ثم نادي يا ام کلثوم يا سکينه يا رقيه يا عاتکه يا زينب يا اهل بيتي

عليکن مني السلام... (11)

مؤيد تاريخی بر وجود رقيه ( سلام الله علیها )

سه شاهد قوی بر اثبات وجود ايشان در تاريخ ذکر شده است .

1- ابتدا گفتگويی که بين امام و اهل حرم در آخرين لحظات نبرد حضرت

سيدالشهدا (عليه‏السلام) هنگام مواجهه با شمر، رخ مي‏دهد .

امام رو به خيام کرده و فرمودند :

 اَلا يا زِينَب ، يا سُکَينَة ! يا وَلَدي ! مَن ذَا يَکُونُ لَکُم بَعدِي؟

 اَلا يا رُقَيَّه وَ يا اُمِّ کُلثُومِ ! اَنتم وَدِيعَةُ رَبِّي ، اَليَومَ قَد قَرَبَ الوَعدُ

 ای زينب ، ای سکينه ! ای فرزندانم ! چه کسی پس از من برای شما باقی مي‏ماند ؟

 ای رقيه و ای ام‏کلثوم ! شما امانت‏های خدا بوديد نزد من ، اکنون لحظه

ميعاد من فرارسيده است . (12)

2 - هم چنين در سخنی که امام برای آرام کردن خواهر ، همسر و فرزندانش

 به آنان مي‏فرمايد ، آمده است :

 يا اُختَاه ، يا اُم کُلثُوم وَ اَنتِ يا زَينَب وَ اَنتِ يا رُقَيّه وَ اَنتِ يا فاطِمَه و

 اَنتِ يا رُباب ! اُنظُرنَ اِذا أنَا قُتِلتُ فَلا تَشقَقنَ عَلَيَّ جَيباً وَ لا تَخمُشنَ عَلَيَّ

وَجهاً وَ لا تَقُلنَ عَليَّ هِجراً

 خواهرم ، ام کلثوم و تو ای زينب ! تو ای رقيه و فاطمه و رباب !

 سخنم را در نظر داريد [ و به ياد داشته باشيد ] هنگامی که من کشته شدم ،

برای من گريبان چاک نزنيد و صورت نخراشيد و سخنی ناروا مگوييد . (13)

3 -  سيف بن عميره از اصحاب امام صادق عليه السلام در شعری دوبار

نام حضرت رقيه را آورده :

وعبيدکم سيف فتي ابن عميرة عبد لعبد عبيد حيدر قنبر

و سکينة عنها السکينة فارقت لما ابتديت بفرقة و تغير

و رقية رق الحسود لضعفها و غدا ليعذرها الذي لم يعذر

و لام کلثوم يجد جديدها لثم عقيب دموعها لم يکرر

لم انسها و سکينة و رقية يبکينه تبحسّر و تزخّر

يدعون امهم البتولة فاطما دعوي الحزين الوالة المتحير

يا امنا هذا الحسين مجدلا ملقي عفيرا مثل بدر مزهر

في تربها متعفرا و مضخما جثمانة بنجيع دم احمر

اين شخص و شعرش در کتب رجالی معتبر آمده اند که به چند نمونه

 اشاره می کنيم :

شيخ فخرالدين طريحی در المنتخب

علامه حلی در خلاصة الاقوال

ابن داود در رجالش

شيخ طوسي در فهرست

شيخ طوسي در رجالش

نجاشي در رجالش

http://www.beynolharameyn.org/

نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:36 توسط کربلایی حسن بدری|


خاطرات سرپرست حجّاج در سفر حج سال 1327خورشيدي سيد جواد حسيني

پس از ماجراي دردناک قتل ابوطالب يزدي، در سال 1322خورشيدي، به دست وهابيان، رابطه دولت هاي ايران و سعودي تيره شد و چند سالي، از عزيمت زائران ايراني به حجاز پيش گيري به عمل آمد. تا اين که در سال1327، دولت ايران اجازه سفر زائران خود به اين سفر معنوي را صادر کرد. پيشتر در ايران، گماردن سرپرست براي حاجيان مرسوم نبود، ازاين رو، حوادث ناگواري براي آنان پيش مي آمد و کسي براي رفع مشکلات آنان اقدامي نمي کرد تا اين که دولت وقتِ ايران، براي نخستين بار تصميم گرفت براي زائران ايراني سرپرست بگمارد و به دنبال آن، محسن صدر، معروف به صدرالأشراف را که در ميان رجال دولتي، پيشينه و صبغه مذهبي داشت و در عصر رضاخان چند سالي وزير عدليه بود، براي اين منظور تعيين کرد. وزير کشوروقت، او را براي تصدّي اين مسؤوليت فراخواند و به گفته وي، تلگرافي از آيت الله آقاسيد محمد بهبهاني، رييس علماي تهران به او رسيد که اين دعوت را رد

http://vahabiat.porsemani.ir


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:24 توسط کربلایی حسن بدری|


کتاب ها

http://vahabiat.porsemani.ir/book


نوشته شده در شنبه بیست و پنجم آذر ۱۳۹۱ساعت 15:21 توسط کربلایی حسن بدری|


آخرين مطالب
»
» متن وصيت نامه يادگار امام به حسن و برادرانش اين توصيه را مي نمايم كه هميشه سعي كنند در خط رهبري
» شمشیر عدالت بر گردن آقازاده/ گمانه زنی رسانه ای از محکومیت 15 ساله / لزوم تداوم برخورد با دانه درشت
» تندیس قاسم سلیمانی در عراق نصب می شود!
» دیدار هاشمی با مقام معظم رهبری درباره مذاکرات هسته ای پشت‌پرده یک‌برکناری پرسروصدا بعد‌از ۸سال 4 مرد
» رمز گشایی از صف آقازادگان پشت در اتاق بازرگانی؛ به اسم فعال اقتصادی/ پسر ۲۳ ساله عارف چگونه در زمان
» بشارت ظهور آیت الله ناصری از قول ایت الله بهجت صوتی بشارت ظهور ایت الله بهجت تصویری
» خاطره همسرشهید اندرزگو از پیشگویی شهید درباره رهبر معظم ...
» دانلود سخنرانی کوتاه مربوط به ظهور مرگ ملک عبدالله-استاد رائفی پور
» پرچمهايي بدون علامت كه نه از پنبه و نه كتان و نه حرير است از مشرق زمين مي آيند در سر نيزه ه

Design By : Pichak